Karatay Filistin’deki zulmü tiyatro ile gündeme taşıdı

Karatay Filistin’deki zulmü tiyatro ile gündeme taşıdı

Karatay Belediyesi Kent Konseyi, kültür-sanat alanındaki etkinliklerle de önemli işlere imza atmayı sürdürüyor.

İşgalci İsrail güçleri tarafından evinden zorla çıkarılmaya çalışılan ve bu uğurda büyük bir mücadele veren Filistinli Meryem Ebu Najma’nın gerçek hayat hikâyesini konu alan “Filistin Hakkında Konuşmalıyız” tiyatro oyunu, Karatay Kent Konseyi Kadim Kudüs Çalışma Grubu’nun koordinasyonunda Karatay’da sahnelendi.

Nurdan Albamya’nın Filistinli Meryem'in hayatını sahneye taşıdığı; Filistin’de yaşanan ortak acıları, işlenen insanlık suçlarını ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü için verilen mücadeleleri konu edinen tiyatro oyununun iki ayrı gösterim, Karatay Belediyesi Aziziye Kültür Merkezi’ndeydi. Filistin halkına yapılan zulmü gözler önüne seren oyuna Konyalılar yoğun ilgi gösterdi.

KENT KONSEYİ KUDÜS ÇALIŞMA GRUBU’NUN İLK ETKİNLİĞİ

Karatay Kent Konseyi Kadim Kudüs Çalışma Grubu Koordinatörü Reyhan Okumuşlar, programa ilgi gösteren herkese teşekkür ederek konuşmasına başladı. Karatay Belediyesi Kent Konseyi bünyesinde Kudüs Çalışma Grubu kurduklarını ve söz konusu etkinliğin grubun ilk etkinliği olduğunu belirten Reyhan Okumuşlar; “Amacımız, Hz. Ömer’in emaneti, Selahattin Eyyubi’nin davası ve emaneti olan Kudüs’ü dava edinecek gençlerin yetişmesine katkı sunmaktır” dedi.

Karatay Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Ahmet Babuççu da görevi devraldıkları günden bu yana birçok çalışma yaptıklarını aktararak şunları dile getirdi; “İlçemizin ve kardeşlerimizin hayatlarına katkı sunmayı sürdüreceğiz. Karatay Belediye Başkanımız Sayın Hasan Kılca’nın hepinize selamları var. Programımıza ilgi gösteren tüm kardeşlerime de ayrıca teşekkür ediyorum.”

HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.