Karaman Belediyesi: Şebeke Suyu Rahatlıkla İçilebilir

Karaman Belediyesi: Şebeke Suyu Rahatlıkla İçilebilir

Karaman Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü bir basın açıklaması yayınlayarak, vatandaşların şebeke suyunu gönül rahatlığıyla içebileceğini belirtti.Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü yaptığı açıklamada İçme Suyu Analiz Laboratuvarı'nın,...

Karaman Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü bir basın açıklaması yayınlayarak, vatandaşların şebeke suyunu gönül rahatlığıyla içebileceğini belirtti.

Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü yaptığı açıklamada İçme Suyu Analiz Laboratuvarı'nın, Sağlık İl Müdürlüğü ile beraber yılda 85 adet genel analiz, Antalya Halk Sağlığı Bölge Müdürlüğü ile birlikte yılda 4 defa tam kapsamlı analizi şebeke üzerinde belirlenen noktalardan yaptığını belirterek "Bu analizlerin sonuçları İçme ve Kullanma Suları Hakkındaki Yönetmeliği'ne uygundur. Sonuçlar Sağlık Bakanlığı’na gönderilmekte ve şebeke içme suyumuzda sağlık yönünden hiçbir sıkıntı bulunmamakla birlikte, halkımıza gönül rahatlığı ile tüketebileceği şekilde sunulmaktadır. Bazı kimseler tarafından içme suyuna kanalizasyon karıştığı ve içme suyunun koktuğuna dair öne sürülen iddialar asılsız olup, halkımızın bu tür söylemlere itibar etmemesi önemle rica olunur. Meydana gelebilecek olası kokular; eski demir iç tesisatlardan kaynaklanmakta olup, bu tesisatların abone bağlantısından itibaren PE ve PVC tesisata değiştirilmesi gerekmektedir. Abone bağlantısından itibaren İç tesisat yenilemeleri Belediyemiz Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün sorumluluğunda değildir. Yapılan analizlerin sonuçları ve günlük klor bilgileri, Belediyemiz internet sitesinde http://karaman.bel.tr/SuAnaliz.aspxadresinde yayınlanmaktadır.”

CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.