Karaduman: 750 milyon dolar neden geri alınmıyor?

Karaduman: 750 milyon dolar neden geri alınmıyor?

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Demirören Holding’in Ziraat Bankası’ndan aldığı ve geri ödemediği iddia edilen 750 milyon dolarlık krediyi Meclis gündemine getirdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi veren Karaduman, “Çiftçiye ait olan üretim alanları Ziraat Bankası tarafından satılığa çıkarılırken Demirören Holding’e verilen 750 milyon dolar neden geri alınmamıştır?” diye sordu.

Saadet Partisi Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdulkadir Karaduman, son günlerde tartışmaların odağında bulunan Ziraat Bankası tarafından Demirören Holding’e verilen 750 milyon dolarlık kredinin geri tahsil edilmediği iddiasını Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdı. Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi veren Karaduman, çiftçilerin borcunu ödemek için tarlalarını sattığını ancak söz konusu şirketin neden borcunu ödemediğini sordu. 

“ÇİFTÇİ BORCUNU ÖDEMEK İÇİN TARLASINI SATIYOR”

Türkiye’de tarım ve hayvancılığı desteklemek amacıyla kurulan Ziraat Bankası tarafından borcunu ödeyemeyen çiftçilerin tarla ve bahçeleri satılığa çıkardığını söyleyen Karaduman, “Bankanın internet sitesinde 890’ı tarla, bağ, bahçe, 120’si arsa olmak üzere toplamda 1940 adet gayrimenkul satılığa çıkarılmıştı. Bununla birlikte tarım sektörünü ve çiftçiyi desteklemek gibi bir misyonu olan Ziraat Bankası’nın medya kuruluşlarını satın alabilmesi için Demirören Holding’e verdiği 750 milyon dolarlık krediyi tahsil etmediği iddia ediliyor” ifadeleri kullandı.

“750 MİLYON DOLAR NEDEN GERİ ALINMIYOR?”

Karaduman, Hazine ve Maliye Bakanı Elvan’a 4 soru yönelterek, “Çiftçiye ait olan üretim alanları Ziraat Bankası tarafından satılığa çıkarılırken Demirören Holding’e verilen 750 milyon dolar neden geri alınmamıştır? Verilen bu kredi tahsil edildiyse ne kadarı tahsil edilmiştir? Bu tahsilatın yapıldığını gösteren belgeleri paylaşır mısınız? Demirören Holding geri ödeme yapmadıysa konu ile ilgili icra ve takip işlemleri başlatılmış mıdır?” diye sordu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.