Kamer Genç siyaseti bırakıyor mu?

Kamer Genç siyaseti bırakıyor mu?

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in konuşması sırasında bir grup, protesto gösterisinde bulununca Genç'ten sürpriz bir açıklama geldi

Kent merkezindeki Seyit Rıza Parkı'nda saat 12.30'da toplanan, aralarında CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Tunceli Belediye Başkanı BDP'li Edibe Şahin ile belediye başkanları ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin de bulunduğu yaklaşık 7 bin kişi, slogan atarak, 5 kilometre uzaklıktaki Pülümür Vadisi'ne yürüdü.

Yürüyüş sırasında 'Dersimde Baraj istemiyoruz' pankartı ile Munzur Çayı'nı sembolize eden 200 metrelik mavi branda taşındı, baraj karşıtı sloganlar atıldı. Kamer Genç konuşmaya başlamadan önce protesto edildi. Genç bunun bir tezgah olduğunuaçıklayarak

KAMER GENÇ YUHALANDI

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç kürsüye çıkıp konuşmasına başlayınca bazı kişiler tarafından yuhalandı. Buna rağmen konuşmasını sürdüren Kamer Genç, Tunceli Milletvekili olarak Munzur Vadisi'nin SİT alanı ilan edilmesi için TBMM'ye kanun teklifi verdiğini ve yoğun çaba harcadığını söyledi.

Hükümeti ve Başbakan Tayip Erdoğan'ı 'hukuku ortadan kaldırmakla' suçlayan Kamer Genç "Artık Türkiye'de hukuktan bahsetmek mümkün değil. Herkes iyi bilmelidir ki burası Dersim'dir, Tunceli'dir. Hiçbir güç burayı işgal edememiştir, bundan sonra da kimse bunu başarmayacaktır. Dersim'de barajların yapılmasına izin vermeyeceğiz" diye konuştu.

Kamer Genç, konuşmaya başladığında kalabalığın bir bölümünün kendisini protesto için alanı terk etmesine değinirken, "Ya arkadaşlar TBMM'de ben kürsüye çıktığım zaman AKP'liler kaçıyor, siz Dersimlisiniz, Tuncelilisiniz. Bir durun dinleyin kardeşim. Dinleyin ne söyleyeceğimi duyun önce. Bakın ben her kürsüye çıkıp konuştuğum zaman AKP'liler çıldırıyor. Neden çıldırıyor? Sizin milletvekiliniz, temsilciniz olduğum için çıldırıyorlar. Değerli canlar, değerli arkadaşlar, ben yuh çeken arkadaşlara da teşekkür ediyorum. Ben 30 yıldır TBMM'de sizleri temsil ediyorum, her defasında sizler beni seçiyorsunuz" dedi.

SİYASETİ BIRAKACAKTIM AMA VAZGEÇTİM

Kamer Genç, protesto gösterisinden sonra gazetecilerle yaptığı açıklamada, siyaseti bırakmayı düşündüğünü, ama bu tepkiden sonra bu kararından vazgeçtiğini, siyasete devam edeceğini söyledi.

Kendisine tezgah kurulduğunu savunan Genç, "Burada bana tezgah kuruldu, bu buradaki belediye başkanlarının tezgahıdır, bana tezgah kurdular. Bu halk beni 30 senedir milletvekili seçiyor. Beni engellemeye güçleri yetmiyor. Ben kendimce karar vermiştim artık siyaseti bırakacaktım ama bu durumu görünce siyaseti bırakmayacağım ve yola devam edeceğim" dedi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.