‘kalpsiz Aşk Festivali’ Başlıyor

‘kalpsiz Aşk Festivali’ Başlıyor

6. Kalpsiz Aşk Festivali, Beyoğlu Sanat Galerisi’nde 11 Şubat’ta açılıyor. Festival’de, 'aşk' temasıyla İstanbul’u anlatmaya çalışan sanatçıların eserleri sanatseverlerle buluşacak.

6. Kalpsiz Aşk Festivali, Beyoğlu Sanat Galerisi’nde 11 Şubat’ta açılıyor. Festival’de, 'aşk' temasıyla İstanbul’u anlatmaya çalışan sanatçıların eserleri sanatseverlerle buluşacak.

Bu yıl altıncısı düzenlenen ‘Kalpsiz Aşk Festivali’nde, sevgilinin dilinden ‘aşk’ı anlatan pek çok eser Beyoğlu Sanat Galeri’nde 11 Şubat’ta ziyaretçileriyle buluşacak. İstanbul’da aşkı anlatmak için yola çıkan sanatçıların cam, heykel, fotoğraf gibi farklı disiplinlerden oluşan eserleri, çeşitli mekânlarda izleyicileriyle buluşacak.

Küratörlüğünü Işık Gençoğlu’nun yaptığı festival, 11 – 22 Şubat tarihleri arasında ‘Merhamet’ konulu farklı bir fotoğraf sergisine de ev sahipliği yapacak. Festivalin birinci günü olan Beyoğlu Sanat Galerisi’nde açılacak sergi, fotoğraf sanatçılarının eserlerinden oluşuyor. Kerem Sanlıman, Nihal Gündüz, Özcan Yaman, Uğur AtaçErbil Balta, Ferdi Limani, Selahattin Sevi, Ercan Arslan,Mustafa Önder, Parisa Karamnezhad, Noyan Babataşı, Yavuz Pilevneli gibi katılımcılarının da olduğu sergiye fotoğraf sanatçısı Nihal Gündüz de ‘Umut’ isimli tematik çalışmasıyla katılıyor.

Sanatçının vapur iskelesinde gördüğü bir ‘an’dan esinlenerek tasarladığı sahne yaşam alanlarının engelsiz olması isteğiyle ortaya koyulmuş. Şehit İlker Karter vapuru kullanılarak yapılan bu çalışma engelli bir kişinin toplumsal engellerden kurtularak özgürce vapura binişini sahneleniyor. Çalışma kendimiz için istediğimiz şeyin başkaları içinde istenince sorunların daha kolay çözülebileceğine vurgu yapıyor. Çekimlerin Selim Baklacı’nın tasarladığı kıyafeti giyen Göksun Çam ile gerçekleştirilen eserinin satışından elde edilecek gelir Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne bağışlanacak.

Beyoğlu Sanat Galerisi’ndeki ‘Merhamet’ konulu fotoğraf sergisi 11 Şubat Salı günü saat 15.30’da açılacak, 22 Şubat’a kadar Pazar günleri hariç 09.00-19.00 saatleri arasında ziyaretçilerine açık olacak.
CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.