Kaledavaz Sempozyumu Bildirileri Kitap Haline Getirildi

Kaledavaz Sempozyumu Bildirileri Kitap Haline Getirildi

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) ve Denizli’nin Kale Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen Kaledavaz Sempozyumu'nun bildirileri kitap haline getirildi.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) ve Denizli’nin Kale Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen Kaledavaz Sempozyumu'nun bildirileri kitap haline getirildi. 2012 Nisan ayındaki sempozyumun tanıtımı ve basın toplantısı, PAÜ Sosyal Tesisleri'nde yapıldı. Toplantıya Kale Kaymakamı Adem Can, Belediye Başkanı İsmail Yarımca, Kale Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Osman Nuri Ağdağ, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Yusuf Kılıç, Acıpayam Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Turgut Tok, İl Genel Meclisi üyeleri ve belediye meclis üyeleri katıldı.

Müdür Ağdağ, burada yaptığı konuşmada yüksekokul kurulur kurulmaz uluslararası sempozyum girişimi içine girdiğini ifade ederek, “Meslek yüksekokulumuz, Kale’nin sosyal ve kültürel gelişimine en üst düzeyde katkıda bulunmaya çalışıyor. Artan öğrenci potansiyeliyle yüksek olması, en önemli amaçlarından biri.” dedi. Sempozyumun koordinatörlüğünü yapan Doç. Dr. Tok ise üniversitenin kurulduğundan bu yana birçok ilçenin ve Denizli’nin sempozyumunu düzenlediğini ifade ederek, “Balkanlar'dan iki rektör ve Avrupa’dan çok sayıda bilimadamı katkıda bulundu. Kaledavaz Sempozyumu'na 221 bilim insanı katıldı. Bu rakam, bir ilçe sempozyumunun ulaştığı seviyeye göstermesi adına çok önemlidir. 121 bildiri müracaat etti, bunlardan 90 tanesi sempozyumda sunuldu ve kitap haline geldi.” şeklinde konuştu.

Başkan Yarımca da Kale’nin bilinmeyen yönlerini araştırma yaparak öğrendiklerini vurguladı: “Bildiğimiz yönlerini de bilimsel anlamda belgelemiş olduk. Bu bilimsel çalışma, ilçemizin geleceğiyle ilgili çok önem arz etmektedir. Başta rektörümüz olmak üzere çalışmada katkıda bulunan bilimadamlarına ve öğrencilerine şükranlarımı arz ediyorum.” İlçenin 20 yıllık stratejik planlaması için üniversiteye başvurduklarını anlatan Yarımca, “İlçemizin geleceğiyle ilgili çok önemli bir adım atmış olduk. Yüksekokul, ilçenin geleceğini yönlendiren kurumdur. Sosyal ve kültürel anlamda öncelik yapacak bir okul olması bizleri ayrıca memnun etmiştir.” ifadelerini kullandı.

Konuşmalarının ardından basın mensuplarına ve katılımcılara, Kaledavaz Sempozyumu kitabı hediye edildi. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.