Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi 12 İlçede Anlatıldı

Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi 12 İlçede Anlatıldı

Aile ve Sosyal Politikalar Erzurum İl Müdürlüğü, geçen ay içerisinde 12 ilçede kadın için mesleği eğitim projesi tanıtım toplantısı düzenledi.

Aile ve Sosyal Politikalar Erzurum İl Müdürlüğü, geçen ay içerisinde 12 ilçede kadın için mesleği eğitim projesi tanıtım toplantısı düzenledi.

Toplantılar; Uzundere, Karayazı, Narman, Pazaryolu, Pasinler, Tortum, Palandöken, Oltu, Şenkaya, Hınıs, Karaçoban ve Çat ilçelerinde gerçekleştirildi

Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri Projesinin genel olarak tanıtımının yapılması ile başlanan programlarda, projenin birinci basamağı olan Koruyucu Aile hizmeti anlatıldı.

Proje toplantısında gönül elçilerinden eğitimi yarım kalmış kadınların yeniden eğitimlerine devam etmenin kolaylıklarından bahsetmeleri istendi. Kadınların mesleki açık öğretim liselerine ve açık öğretim liselerine yönlendirilmeleri ve gerekli hallerde eğitimle ilgili eksik evraklarını tamamlayarak kayıt yaptırmalarını istedi. Sosyal hizmet uzmanları, gönül elçilerinden ayrıca engelli, yaşlı, çocuk ve aile konularında karşılaştıkları olumsuzlukları 'Alo 183' hattı aracılığıyla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nü bildirmeleri talep edildi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Yurt, 12 ilçede gerçekleştirilen Kadınlar için Meslek Eğitimi Projesi toplantılarına bin 10 kişinin katıldığını ifade etti. Yurt, 7 ilçeye de önümüzdeki günlerde gidilerek söz konusu projenin anlatılacağını kaydetti. Amaçlarının il genelindeki en ücra köy ve mezraya kadar ulaşarak kadınların eğitime yeniden kazandırılmasının hedeflendiğine vurgu yapan Yurt bu amaçla muhtar, imam, öğretmen ve kamu idarecileri ile ortak hareket ettiklerini sözlerine ekledi. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.