Kadın girişimcilere destek eğitimi

Kadın girişimcilere destek eğitimi

Avrupa Birliği, TOBB ve yerel odaların mali katkılarıyla kurulan ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Konya Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) bir yandan Türkiyedeki KOBİlerin gelişmesi, rekabet güçlerinin artması, uluslar arası piyasala

“Girişimcilik Eğitim Programları” adıyla düzenlenecek programlar zincirinin ilkinde üniversite öğrencileri ve ev hanımlarına yönelik ücretsiz eğitim günleri organize ediliyor. ABİGEM Konya Direktörü Mustafa Salman, ev hanımları ve öğrencilere yönelik bilgilendirme toplantısının  27 Mart 2009 günü saat 14:00’te yapılacağını Bera Otel’de belirterek, “Paradan öte, artık bilginin önde olduğu günümüzde kendi işini kurmak, emeğini ve iş gücünü kendi iş yeri için harcamak isteyen fakat nereden ve nasıl başlayacağını bilmeyen üniversite öğrencileri, ev hanımları ve içinde girişimcilik ruhu taşıyan herkese yönelik ücretsiz yapacağımız bilgilendirme toplantısına Konya halkımızın gerekli ilgiyi göstereceğini düşünüyoruz. Bağımsız çalışmayı arzu edenler, aile fertlerine istihdam sağlamayı amaç edinenler, kendi yetenekleri doğrultusunda emek vermek isteyenleri girişimcilik eğitimine davet ediyoruz. Seminere katılacak olan girişimci adayları, iş fikri oluşturma; beklemek yerine ‘harekete geçmek’, durmak yerine ‘koşmak’, Temkinli olmak yerine ‘kontrollü risk’, çekinmek yerine ‘cesaret atılım’, yılmak ‘yerine başetme’nin farkındalığına varacak. 1 günlük iş kurma öncesi girişimcilik eğitim tanıtım seminerinin ardından isteyen girişimcilere, 5 günlük girişimcilik eğitimi verilecek.”diye konuştu.

Eğitimde, iş fikrinin nasıl oluşturulacağı, pazarı ve işi planlamayı nasıl yapacağız, Pazar araştırması, satış becerileri, fiyat belirleme… gibi konular anlatılacak.”
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.