Kaddafinin zulmü NATOyu meşrulaştırmaz

Kaddafinin zulmü NATOyu meşrulaştırmaz

Konya İnanç Özgürlükleri Platformu 185. hafta basın açıklamasını gerçekleştirdi.

Kayalıpark’ta gerçekleşen açıklamada Arap dünyasında yaşanan gelişmelere değinildi. Platform adına konuşan Hakan Bayırlı, Libya saldırısını Fransa İçişleri Bakanı'nın haçlı seferleri olarak değerlendirmesini kınayarak, İsrail'in de kaos ortamından faydalanarak Gazze'ye saldırılar düzenlediğini belirtti.
Bu kaos ortamından istifade etmek isteyen, şer güçlerin olacağını ve bu şer güçlerin, puslu havada kendi karanlık emellerini gerçekleştirmek için fırsatlar kollayacağını ifade eden Hakan Bayırlı, “Irak’ın, Afganistan’ın işgalleri ve oralarda milyonlarca insanın hunharca katledilmesi bize bazı acı gerçekleri çok şiddetli bir şekilde öğretti. Batılılar ve onların cilalanmış, parlatılmış sloganları, saf zihinleri, basit akılları kandırmak içindir. Olayların hakikatini okuyabilme erdemine sahip olanlar için ise insan hakları, özgürlükler, demokrasi, hak ve eşitlik gibi sloganların basit birer aldatmacadan ibaret olduğu aşikardır. Amerikan devlet başkanının Irak ve Afganistan işgallerinin haçlı seferi olarak nitelendirmesinden sonra şimdi de Fransa’nın genlerinden kaynaklanan sömürgeci ruhunu İçişleri Bakanı Libya’ya müdahale esnasında açığa vurdu. Libya’ya yapılan hava saldırılarını haçlı seferi olarak nitelendirdi. Bu, hakikatin açığa vurulmasından başka bir şey değildir. Olaylar da yeni bir haçlı seferidir” dedi.
“Birleşmiş milletler, şuan ki yapısıyla yeryüzündeki işgalci güçlerin bir oyuncağı, kahredici bir kalbe sahip olan palyaçonun boyanmış yüzünden ibarettir” diyen Bayırlı, şu değerlendirmelerde bulundu: “Onun gülümseyen yüzü, daha fazla kan dökmek ve daha fazla işgaller oluşturmak için bir maskeden ibarettir. NATO, işgalci haçlı topluluğunun silahlı yapılanması görüntüsünü vermektedir. NATO, işgalci bir kuvvettir ve dünya barışı için en büyük tehdittir. Kaddafi’nin Libya’daki zulümleri, işgalci NATO’yu ve onun saldırılarını meşrulaştıramaz. Özgürlük savaşçılarını desteklediğimizi kamuoyuyla paylaşmak isteriz. Ne Kaddafi’nin on yıllardır devam eden zulmü ne de NATO’nun Afganistan ve Irak’tan tecrübe edindiğimiz zulmüne razı değiliz. Libya’ya yapılan saldırılarda, ülkemizdeki NATO üslerinin kullanılacak olması, varlığından rahatsız olduğumuz bu üsler meselesini tekrar gündeme getirmektedir. Türkiye bir an önce NATO ile ilişkilerini gözden geçirmeli, bu şer ittifakından bir an önce ayrılmalıdır.”
Yemen ve Bahreyn’de devam eden özgürlük mücadelesine Suriye’nin de dâhil olduğunu aktaran Bayırlı, Suriye rejimini, kendi halklarının haklı taleplerini yerine getirmeye ve Suriye’deki direnişçilerle de dayanışma içerisinde olmaya davet ettiklerini kaydetti. Bayırlı, “            İslam dünyasının kalbine saplanmış bir hançer olan İsrail, bu kaos ortamından istifade etmek için yeniden Gazze’ye yönelik saldırılar yapmakta ve büyük saldırıların olacağını ilan etmektedir. Müslüman kamuoyunu bu işgalci güçlerin her türlüsüne karşı uyanık olmaya ve gerekli hassasiyetleri gerektiği bir şekilde ortaya koymaya davet ediyoruz” diye konuştu. Açıklanmanın ardından platform üyeleri aynı yer ve saatte buluşmak üzere sessizce dağıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.