Kabine bugün toplanıyor! Kafe ve restoranlar açılacak mı?

Kabine bugün toplanıyor! Kafe ve restoranlar açılacak mı?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanıyor. Toplantının ana gündemi ise koronavirüsle mücadele ve Bilim Kurulu tavsiye kararları doğrultusunda önlemlerin esnetilmesi ya da aynen devam ettirilmesi...

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de bir araya gelecek. Toplantının ana gündeminde koronavirüsle mücadele olacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sunum yapacağı toplantıda önlemlerin esnetilmesine ya da aynen devam ettirilmesine karar verilecek.Toplantıda ayrıca kapsamlı değerlendirmeler sonrasında mücadelenin nasıl devam edeceği kararlaştırılacak.

ESNAFIN GÖZÜ KULAĞI KABİNE TOPLANTISINDA

Öte yandan esnafın gözü kulağı kısıtlamalar konusunda yapılacak son değerlendirmelerde olacak. Hükümet esnafın taleplerini gözden geçirecek. Koronavirüs ile mücadelede herhangi bir zafiyet yaşanmaması gündemin ana maddesi olacak. 

AŞILAMA MASAYA YATIRILACAK

Toplantının önemli başlıklarından biri de aşılama süreci.

Koronavirüs salgını ile ilgili mücadelede aşı takvimi de masada olacak. Aşılamadaki son durum görüşülecek. Çin,  Almanya ve  Rusya ile yürütülen aşı sürecinin yanı sıra yerli aşı çalışmaları ele alınacak. 

YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLAYACAK MI?

15 Şubat'ta sona erecek sömestr tatili sonrası eğitim öğretim dönemi de toplantıda masaya yatırılacak. Okullarda yüz yüze eğitime geçilip geçilmeyeceği görüşülecek.

REFORM SÜRECİ DE ÖNEMLİ BAŞLIKLAR ARASINDA

Toplantının gündeminde reform süreci de yer alacak. İlgili bakanlar, yargı ve ekonomi reformu çalışmalardaki son durumu paylaşacak. Ekonomik kriz ile ilgili konular görüşülecek.

AB VE ABD BAŞLIKLARI DA MASANIN ÖNEMLİ GÜNDEM 

Dış politika başlığında ise Avrupa Birliği (AB) ve ABD ile başlatılan yeni süreç değerlendirilecek. Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek Türkiye-Avrupa Birliği Zirvesi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.