Jiletli teller sökülüyor!

Jiletli teller sökülüyor!

Konya’nın merkez Selçuklu ilçesinde sitelerin ve apartmanların etrafında bulunan jiletli ve dikenli teller kaldırılıyor.

Müstakil evler ve sitelerde bulunan jiletli ve dikenli tellerin kaldırılması yönünde alınan karara gösterilen duyarlılık için Selçuklu Belediyesi, vatandaşlara teşekkür etti. Konya Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından bahçe sınırlayıcısı olarak fen ve sağlık kurallarına aykırılık teşkil eden jiletli ve kesici özellik taşıyan tel v.b. malzemelerin kaldırılması yönünde karar alınmış ve Selçuklu Belediyesi tarafından ilçede uygulanmaya başlanmıştı.

Selçuklu’da bulunan 126’sı site, 47’si apartman ve müstakil ev olmak üzere toplam 173 noktaya Selçuklu Belediyesi tarafından yazı gönderildi ve tellerin kaldırılması için 30 gün süre verildi. Selçuklu’da yaşayan apartman ve site sakinleri tarafından duyarlılıkla karşılanan karar neticesinde 114 site, 22 apartman ve müstakil evden jiletli ve dikenli teller kaldırıldı.

Selçuklu’da jiletli ve dikenli tellerin kaldırılması için çalışmalar halen devam ediyor. Görüntü kirliliği oluşturan bu uygulama tehlikeli durumların yaşanmasına da neden oluyor. Selçuklu Belediyesi; Konya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 20.07.2015 tarih ve 823 numaralı kararına istinaden tellerin kaldırılması konusunda duyarlılık gösteren ve yardımcı olan vatandaşlara teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum