İzmir Konyalılar Vakfı Başkanlığı’na Aydoğan Yeniden Seçildi

İzmir Konyalılar Vakfı Başkanlığı’na Aydoğan Yeniden Seçildi

İzmir Konyalılar Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Başkanlığı’na kuruculardan ve İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanı Mehmet Aydoğan yeniden seçildi.

İzmir Konyalılar Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Başkanlığı’na kuruculardan ve İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanı Mehmet Aydoğan yeniden seçildi. Tek aday olarak girdiği seçimde alkışlarla oybirliği ile başkan seçilen Mehmet Aydoğan’da yaptığı konuşmada vakfı, dernekleri, federasyonun hepsini tek vucut haline getirdiklerini, birlik ve beraberliği bu seçimle sağladıklarını belirterek, “Konyalıları İzmir’de bir bütün haline getirmiş olduk. “ şeklinde konuştu. Konyalılar olarak sayılarının ve paralarının çokluğu ile hiçbir zaman övünmediklerini hatırlatan Aydoğan, hizmeti ön plana aldıklarını ifade etti. Aydoğan, “Gerek dönemin valisi gerekse İçişleri Bakanlığı’nın özel teşekkürünü aldık. ‘Hemşehri dernekleri, federasyonlar bölgecilik hemşehricilik yapamıyorsa, ayrımcılık yapılmıyorsa bunun müsebbibi sizsiniz’ dediler.” diye konuştu. Konyalılar Vakfı Başkanı Aydoğan, “İşin zirvesindeyiz. Geriye organize olmamız kalıyor. Hepimiz farklı güçlerdeyiz. O güçleri bir araya getirip yumruğu bir yere vuramadık. Siyaseten bu birlikteliğimizi güce çeviremedik. Vakfın esas görevi ne? Fakire fukaraya sahip çıkmak, hizmet etmek. Vakfın bu özelliğini öne çıkaracağız. Yerel yönetimlerden arsa arayışındayız. Büyük bir külliye yapalım istiyoruz. El ele vereceğiz. Vakıfa, vakıf ruhuna yakışır hizmet etmek için buradayız. Çıktığımız bu yolda Allah bizi muvaffak etsin. El ele gönül gönüle bu vakfı daha ileriye taşıyalım.” ifadelerini kullandı.
22 kişilik yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Hayrettin Kayaönü, Prof. Dr. Yusuf Duman, Mustafa Çiçek, Tahsin Güzel, Ahmet Balcı, Abdurrahman Aydoğan, Ali Aydoğan, İshak Erciyes, Salih Tırman, Hüseyin Atar, İlyas Gönen, Salim Ateş, Mustafa Bilen, Ömer Pınar, İsmail Sadi Doğan, Mehmet İncedoğan, Mehmet Karakullukçu, Mustafa Öz, Bilal Özen, Mehmet İntepe, Şafak Yadigar, Avni Alançay.
CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.