İttifakta Korkmaz dönemi

İttifakta Korkmaz dönemi

İttifak Holding Yönetim Kurulu seçiminde Mevcut Başkan Seyit Mehmet Buğa görevi Holdingin kurucu üyelerinden ve halen başkan vekili olarak görev yapan Mehmet Ali Korkmaza devretti

Konya Kule Plaza’da gerçekleştirilen İttifak Holding Genel Kurulu’nda; Mehmet Ali Korkmaz, Murat Kıvrak, Fahri Akay, Ali Körpe ve Prof. Dr. Adem Elgün Yönetim Kurulu’na tekrar seçilirken, Ferhat Gül İttifak Holding’in yeni Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi. Denetim Kurulu üyeliklerini ise Veli Ulvan, Yusuf Koyutürk ve Mevlüt Pınarkara oluşturdu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan  İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Mehmet Buğa, Holding’in kuruluşundan bugüne temel değerlere bağlı kalarak sürdürülebilir bir büyüme ve istikrar elde ettiğinin altını çizdi. İttifak Holding’in çok ortaklı yapısı ile bizzat kendisinin bir sosyal sorumluluk projesi niteliği taşıdığını belirten Buğa, geride bırakılan dönemde önemli yatırımlara imza attıklarından söz ederek; “İttifak Holding olarak iştiraklerimizle birlikte yüksek oranda istihdama, sürdürülebilir kârlılığa ve istikrarlı bir büyüme ivmesine ulaştık. Bu başarımızda en büyük pay dünya ölçeğinde bilgi ve tecrübe sahibi, organizasyon mimarimize ruh katan entellektüel birikimli takım arkadaşlarımızındır” dedi.

Holding’in bundan sonraki dönemde de aynı ivmeyle yeni başarıları tüm paydaşlarına yaşatarak yoluna devam edeceğine olan inancına vurgu yapan Buğa; Başkanlık görevini bırakması ile ilgili konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “İttifak Holding bu güne kadar yaptığı tüm çalışmalarda birey odaklı değil sistem odaklı bir yönetim felsefesini benimsemiş bir kurumdur. Bizler içerisinde bulunduğumuz organizasyonlarda olduğu kadar, topluma ve tüm insanlığa hizmet etme yolunda da birer bayrak yarışçısı olmalıyız. Bu hizmet yarışında bayrağı arkadaşlarıma teslim ediyorum. İttifak kurumsal değerleri ve yönetim anlayışı ile bölgesellikten ulusal ölçeğe, ulusal ölçekten de uluslararası ölçeğe başarılarını taşımış bir kurumdur. Bundan sonraki dönemde arkadaşlarımızın da aynı başarıyı artırarak sürdüreceklerine inanıyor ve başarılar diliyorum. Tüm çalışmalarında arkadaşlarımızın destekçisi olmaya devam edeceğimden kimsenin şüphesi olmasın.“

YENİ BAŞKAN; MEHMET ALİ KORKMAZ

İttifak Holding Yönetim Kurulu, Genel Kurul Toplantısı sonrasında yaptığı ilk toplantıda başkan vekili olarak görev yapan Mehmet Ali Korkmaz’ı yeni Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçti. Mehmet Ali Korkmaz yeni göreviyle ilgili yaptığı ilk açıklamada şunları söyledi: “İttifak’ın kuruluşundan bu yana Yönetim Kurulu Üyesi olarak hizmette bulundum. Bundan sonraki dönemde arkadaşlarımızın ve genel kurulumuzun teveccühleri ile önce yeni Yönetim Kuruluna ve akabinde Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmiş olmaktan onur duyuyorum. Seyit Bey’in de bahsettiği gibi bu bir hizmet ve bayrak yarışı. Geçmiş dönemlerde görev yapan başta Seyit Bey olmak üzere tüm değerli çalışma arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Seyit Bey’le bundan sonraki dönemde değerli bir büyüğümüz olarak birlikteliğimiz, dostluk, kardeşlik bağlarımız ve istişarelerimiz aksamadan devam edecektir.”

2010 yılında özellikle verimlilik ve yenilenme temelinde önemli işlere imza atıldığının altını çizen İttifak Holding’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Korkmaz, “İttifak Holding geleceğe daha verimli, daha kârlı ve daha hızlı büyüyerek yürüyecek. Aramızdaki ‘Güçlü İttifak’ 2011’de yeni atılım ve yatırımlarla daha da güçlenecek” dedi.

2010 yılında İcra Merkezi’ni İstanbul’a taşıdıklarını hatırlatan Korkmaz, yenilenme ve verimlilik odaklı yürütülen çalışmalar çerçevesinde Holding’in vizyon ve misyonlarının da yeniden tasarlandığını belirtti.

2010 yılı faaliyetleri hakkında da açıklamalarda bulunan İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Korkmaz, Holding ile ilgili bazı rakamsal verileri de ortakları ile paylaştı. Korkmaz, 2010 yılı cirosunun 775 Milyon TL olarak gerçekleştiğini, 2011 yılında ise bu rakamı 1 Milyar TL üzerine çıkarmayı hedeflediklerini belirtti. Geçtiğimiz yıl 10 Milyon TL değerinde yatırım yapıldığından bahseden Korkmaz, Holding’in özellikle perakende ve inşaat sektöründeki büyümesine paralel olarak, 2008 yılında 3bin 815 olan çalışan sayısını iki yılda 4663’e yükselttiğine dikkat çekti. Korkmaz, İttifak’in 2010 yılı net kârını ise 23.8 milyon TL olarak açıkladı.

ORTAKLARA 2.5 MİLYON TL KÂR PAYI DAĞITACAK

2010 yılı kâr dağıtımının, Genel Kurul’da 2.5 milyon TL olarak onaylandığını ve 31 Mayıs 2011 tarihinden itibaren dağıtılmaya başlanacağını ifade eden İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Korkmaz, “31 Aralık 2009’da 19 bini aşkın yatırımcımızla İMKB’ye kote olduk ve hisse senetlerimiz borsada işlem görmeye başladı. Temmuz 2010’da İMKB Ulusal 100 Endeksi’ne girdik. 2010 yılı içerisinde perakende sektöründe 541 Milyon TL, imalat üretimde 152.7 Milyon TL, inşaat sektöründe 68.4 Milyon TL ve hizmet-ticaret-organizasyonda ise 78.5 Milyon TL ciro gerçekleştirdik. Bu rakamları daha da yukarıya çekmek için gayretlerimiz sürecek” dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.