İttifak Holdingde yeni hedefler

İttifak Holdingde yeni hedefler

İttifak Holdingin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Korkmaz, 2011 hedeflerini anlattı.

İttifak Holdingin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Korkmaz, 2011 hedeflerini anlattı. İstikrarlı bir şekilde yatırımları sürdüreceklerini belirten Korkmaz, hedeflerinin 1 milyar TL’lik ciro olduğunu söyledi.

 

İttifak Holding Olağan Genel Kurulu’ndan sonra Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Mehmet Ali Korkmaz, yönetim yaklaşımı ve Holding’in hedeflerine dair açıklamalarda bulundu.

Mehmet Ali Korkmaz, “Güven, istikrar, sürdürülebilirlik ve dürüstlük İttifak Grubunun gelişimindeki en öncelikli değerleri arasındadır. Yeni dönemde de bu temeller üzerinde bir dünya şirketi inşa etmeyi vizyon olarak benimsedik. 23’üncü kuruluş yılını idrak eden Holdingimiz bugün 5 bini doğrudan olmak üzere yaklaşık 7 bin kişiye  istihdam sağlıyor ve 2011 yılında bir milyar TL ciro  hedefliyor” dedi. Korkmaz açıklamasında, İttifak Holding’in ulusal çaptaki perakende markası Adese’nin halka arz sürecinin kesintiye uğramayacağını da belirtti.

İttifak Holding’in 28 Mayıs 2011 tarihinde Konya Kule Plaza’da gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulu’nda Mehmet Ali Korkmaz, Murat Kıvrak,  Fahri Akay, Ali Körpe ve Prof. Dr. Adem Elgün Yönetim Kurulu’na tekrar seçilirken Ferhat Gül Holding’in yeni Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi. Yönetim Kurulu’nun gerçekleştirdiği ilk toplantıda, Mehmet Ali Korkmaz Başkanlık görevini üstlenirken, Holding’in kurucuları arasında yer alan Fahri Akay da Başkan Vekili oldu. Başta işsizliğin çözümünde etkin rol üstlenmek olmak üzere, ülkemizde sermayenin tabana yayılarak atıl tasarrufların ekonomiye kazandırıldığı bir yapılanma olmak gibi sosyal yaklaşımlar içeren bir misyon taşıdıklarını söyleyen Korkmaz, gelecek dönemde yüksek oranda istihdam üretecek yatırımlar yapmayı sürdüreceklerinin altını çizdi.

“Perakende, inşaat ve gıda sektöründe planladığımız yeni yatırımlar ile hem Grubu ölçek olarak büyütmeyi hem de yeni istihdam alanları oluşturmayı hedefliyoruz” diyen Korkmaz, şunları kaydetti: “Özellikle perakende sektöründe Adese için planladığımız büyüme, Seha Yapı ile başta Konya, İstanbul ve Ankara bölgesinde geliştireceğimiz projeler, Selva’nın yeni hat yatırımının tamamlanması ve hayvancılık sektöründeki yeni girişimlerimiz ile bu hedefimize ulaşacağımızı düşünüyorum. Ayrıca grup olarak yeni bazı sektörlerde yatırım yapmak üzere fizibilite çalışmalarımız sürüyor. Fizibilite aşaması yakında tamamlanacak olan yeni yatırım alanlarımızı da önümüzdeki dönemde kamuoyunun bilgisine arz edeceğiz.”

2010 yılını 775 milyon TL konsolide ciro ve 23.8 milyon TL kârlılıkla kapattıklarına değinen İttifak Yönetim Kurulu Başkanı Korkmaz, açıklamasını şu görüşlerle sürdürdü: “2011 yılı konsolide ciro hedefimiz 1 milyar TL sınırı. Planladığımız yatırımlar, büyük oranda tamamlamış olduğumuz yenilenme çalışmaları, Grubumuza kazandırdığımız yönetsel ve operasyonel yeteneklerle bu hedefimize ulaşacağımıza inanıyorum. İttifak’ı bir dünya şirketi yapmak vizyonuyla çalışacağız.”

İttifak’ın yeni Yönetim Kurulu Başkanı Korkmaz, İttifak Holding’in karları ve yatırım tutarları hakkında da şu bilgileri verdi: “2010 yılı cirosu 775 Milyon TL, 2011 hedefi 1 Milyar TL perakende 541 milyon TL, imalat 152.7 milyon TL, inşaat 68.4 Milyon TL, hizmet-ticaret-organizasyon 78.5 milyon TL, 2010 yılı net kârı 23.8 Milyon TL, 2010 yılı yatırım tutarı 10 milyon TL, 2010 yılı istihdamı doğrudan 4 bin 663, dolaylı istihdamla birlikte yaklaşık 7 bin, 2010 yılında dağıtacağı temettü tutarı 2.5 milyon TL.”

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.