İstanbuldaki Konyalılar bir araya geldi

İstanbuldaki Konyalılar bir araya geldi

Genel Merkezi İstanbulda olan Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği KONSİADın düzenlediği Konyalılar Buluşuyor gecesi İstanbul Küçükçekmece Belediyesi Konferans Salonunda yapıldı

Genel Merkezi İstanbul’da olan Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği KONSİAD’ın düzenlediği “Konyalılar Buluşuyor” gecesi İstanbul Küçükçekmece Belediyesi Konferans Salonunda yapıldı. “Konyalılar Buluşuyor” gecesinde Konyalıları Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Prof. Dr. Ömer Dinçer yalnız bırakmadı. Geceye Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Başakşehir Kaymakamı  Cevdet Can, Küçükçekmece  Belediye Başkan  Yardımcısı Ramazan  Çetinkaya,  Sebahattin Zaim  Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Adem  Esen, İstanbul  Büyükşehir Belediye Başkanı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Baş, Karaman Eski Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Çavuşoğlu, Akım Metal  Yönetim  Kurulu Başkanı  Yusuf Böğet, Konyalılar Vakfı  Başkanı Oktay  Özaydınlı, Bozkırlılar Vakfı Başkanı Kamil  Bilgin, Bozkırlılar Dernek  Başkanı Ahmet  Ayyıldız, Bozkır Bağyurdu  Vakıf  Başkanı Kemal Çelik, Karaman  Vakfı  Başkanı Suat  Sözer, Doğanbey  Vakfı Başkanı  Hasan Ocaklı, Taşkentliler Dernek  Başkanı  Özgür Vedat  Barlas, Yeşil Ereğli Dernek Başkanı Ömer  Öztürk, Ilgınlılar  Dernek Başkanı  Mehmet  Yılmaz, Karaman  Ayrancılılar Dernek Başkanı  Hüseyin Uyanık, İhsander  Yönetim  Kurulu Üyesi  Rahmani Taş, Halkapınarlılar Dernek Başkanı Kadir Özkaya, Kutören Dernek Başkanı Özkan Bayram, Hadimliler Derneği Başkanı Abdullah Balon, Beyhuder Dernek Başkanı  Dr. Mehmet Eker, Karapınarlılar Dernek Başkanı Bahri  Özdinç, Kadınhanlılar  Dernek Başkanı   Bayram Abaoğlu, Seydişehirliler Dernek  Başkanı  Hüseyin Kurt ile çok sayıda kasaba ve köyün dernek ve vakıf başkanları katıldı.  

Gecede konuşan KONSİAD Başkanı Abdullah Başcı 2008 yılında kurdukları KONSİAD’ın giderek büyüdüğünü, İstanbul’da bütün Konyalıları bir araya getirmeye çalıştıklarını belirtti. Daha sonra kürsüye gelen Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu kendilerini Konyalı hemşerileri ile buluşturan KONSİAD yönetimine teşekkür ederek, Konyalı iş adamlarının ve Konyalıların her platformda birlik ve beraberlik içinde olması gerektiğini vurguladı. Son olarak kürsüye gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer konuşmasında Hemşerilik bilincini ve İstanbul’da yaşayan altı yüz bin Konyalının artık her alanda mücadelesine şahit olduğunu ve birlikteliğini vurgulayarak, Konya etiketli vakıf ve derneklerin bu birliktelikteki katkısını unutmamak gerektiğini söyledi.

Programda katılımcılara Konya’nın meşhur etli pilavı ikram edildi. Gecede, KONSİAD’a çok sayıda üye kaydı yapılırken, KONSİAD Başkanı Abdullah Başcı, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ve Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer ve Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu’na KONSİAD rozeti taktı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.