İsrail’e büyük öfke

İsrail’e büyük öfke

Filistinlilere soykırım uygulayan terör devleti İsrailin yaptıkları yanına kâr kalmamalı. Filistine yardımda seferber olan sivil toplum kuruluşları, İsrail ve destekçilerine boykot çağrısını yineledi

“İNANCI YOK EDEMEZSİNİZ”
Hiçbir hak ve hukuk gözetmeden, çoluk çocuk, kadın erkek, genç yaşlı demeden katleden İsrail’in şehit ettiği Filistinliler için Anadolu Gençlik Derneği Konya Şubesi tarafından gıyabi cenaze namazı kılındı. Hacıveyiszade Camii’nde Cuma namazı çıkışı kılınan gıyabi cenaze namazı öncesi bir konuşma yapan AGD Konya Şube Başkanı Yusuf Güneş, Gazze’de gerçekleştirilen soykırımın yanında bir inancın da yok edilmeye çalışıldığını söyledi.
İHH’DAN GAZZE’YE 6 TIR DOLUSU YARDIM
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Konya ve ilçelerinde toplanan 6 TIR dolusu yardım, dün düzenlenen törenle Gazze’ye doğru yola çıktı. İsrail ambargo ve ablukası altında yaşam mücadelesi veren Gazze halkına tıbbi malzeme, gıda ve giyecek yardımı yaparak, Gazzelilerin acılarını paylaşarak hafifletmek amacıyla böyle bir yardım düzenlediklerini söyleyen İHH Basın Sözcüsü Şükrü Nortcu, Gazzelileri kaderlerine terk etmeyeceklerini söyledi.
FİLİSTİN İÇİN MİTİNGDE BİRLEŞELİM
Konya Sivil Toplum Kuruluşları Başkanı Latif Selvi, İsrail canilerinin durdurulması amacıyla Sivil Toplum Kuruluşları tarafından, bu zulme karşı   Ankara'da yarın büyük miting düzenleneceğini söyledi. Katliamın karşısındaki herkes ile aynı platform altında bir araya gelerek tepkilerini daha etkin ve büyük boyutlara taşınmasını sağlamayı hedeflediklerini aktaran Selvi, mitinge Konya’dan da ücretsiz otobüs kaldıracaklarını vurguladı.
İSRAİL’E BİLİŞİM BOYKOTU
Siyonizmin insanlık onurunu alçaltıcı uygulamaları hakkında sanayi, tüccar ve esnafa çağrıda bulunan Barkom Bilgi Sistemleri ve Danışmanlık Genel Müdürü Kemal Özer de “Tüm sanayici ve tüccarımızı, kendi onurunu koruyabilmek için Siyonistler ve onların işbirlikçilerinin ürünlerini satın alıp satmamaya davet ediyoruz” dedi. Özer, ayrıca bir yıllık karlarının yüzde 20’sini Filistin’e göndereceklerini söyledi.
OKUL HARÇLIKLARINI
FİLİSTİN’E GÖNDERDİLER
İlköğretim ve lise öğrencilerinin Filistin konusunda gösterdiği duyarlılık, takdirle karşılandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeyle harekete geçen öğrenciler, ceplerindeki okul harçlıklarını Filistin’e gönderdi. Mareşal Mustafa Kemal İlköğretim Okulu öğrencileri kampanya dönemince yaklaşık 5 bin TL yardım topladı. Öğrencilerin yardım seferberliği öğretmenlerini de duygulandırdı.
ORTAKARAÖREN’DEN
FİLİSTİN’E YARDIM ELİ
Ortakaraören Yardımlaşma Dayanışma ve Sağlık Hizmetleri Derneği tarafından Filistin’e yönelik başlatılan yardım kampanyası büyük ilgi gördü. Ortakaraören kasabasında başlatılan kampanyada yüzlerce koli ilaç, giysi ve gıda yardımı Gazze halkına gönderilmek üzere Seydişehir Kızılay Şube Başkanlığına teslim edildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.