‘İsraf ve savurganlık ekonomiyi bitiriyor’

‘İsraf ve savurganlık ekonomiyi bitiriyor’

Konya’da konuşan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, ekonomiyi batıran noktalardan birinin israftır ve savurganlık olduğunu söylemek, “Artık bu konuda da aklımızı başımıza. almalıyız. Ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız” dedi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Konya İl Başkanlığının 12. Olağan Kongresi, Toy Zaly Düğün Salonunda gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen seçimde Avukat Seyit Özcan, BBP Konya İl Başkanı oldu. Kongreye BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin yanı sıra, BBP Konya İl Başkanı Avukat Seyit Özcan ve çok sayıda partili katıldı.
AVRUPA BİRLİĞİ DEĞİL TÜRK DEVLETLERİ BİRLİĞİ
Kongrede konuşan BBP lideri Mustafa Destici, Türkiye’de darbeler döneminin geride kaldığını söyledi. Yeni bir anayasa beklentisinin olduğunu ifade eden Destici, talebin ise sivil, demokratik ve milli iradeyi yansıtan bir anayasa olduğunu belirtti. Türkiye’nin 60 yıldan bu yana Avrupa Birliği’ne üye olmak için mücadele ettiğine dikkat çeken Destici, “Zaten bizi AB’ye almayacak bir hayal tünelinde bekletiyorlar. Biz onun yerine bir ‘Hazar ortak projesi’ kuralım demiştik. Şimdi onun bir benzeri kuruldu. Yani Türk devletleri teşkilatları birliği kuruldu. Avrupa Birliği bize samimi davranmıyor, bizim şartlarımızı yerine getirmiyor. Taleplerimizi yerine getirmiyor ve bizi hala bekletiyor. Bir de üstüne üstlük yetmezmiş gibi Türkiye aleyhtarlarını, Türkiye hasımlarını destekliyor. Türkiye'nin içindeki terör örgütlerini destekliyor. Ve aleni Türkiye'nin varlığına karşı savaş açmışlar. O zaman bir an önce dediğim gibi Türkiye bir takvim içerisinde şartlarını ortaya koymalı. Eğer bunlar yapılmazsa müzakereleri donduracağını söylemeli. Türk İslam coğrafyasının ve bulunduğumuz coğrafyanın, barışının ve güvenliğinin yolu da Türk devletleri teşkilatları birliğinden geçmektedir. Türk devletleri teşkilatları birliği, daha güçlü bir hale geldiğinde ne Ermenistan bugünkü gibi efelenebilir ne de bir başkası orada herhangi bir Türk devletine kafa tutabilir ya da herhangi bir Türk varlığına meydan okuyabilir” şeklinde konuştu.
392aa728-ab68-45dc-874b-1d75859b2767.jpeg
DESTİCİ: AKLIMIZI BAŞIMIZA ALMALIYIZ
BBP Lideri Mustafa Destici, daha sonra konuşmasını şöyle sürdürdü: “Böyle olursa hiç kimse Türk topluluğuna zulüm, baskı ve soykırım yapamaz. Onun için bizim aslında geleceğimiz bugünümüz ve geleceğimiz Türk devletleri teşkilatları birliğindedir. Bu birlik daha da genişletilebilir. Macaristan örneğinde olduğu gibi. Bu birliğe Türk devleti olmayan coğrafyadan bazı devletler de ilave edilebilir. Bazı İslam ülkeleri de ilave edebilir, Pakistan gibi. Bunlarla birlikte daha güçlü bir birlik sağlanabilir. Hem ekonomik hem siyasi hem askeri açıdan birliktelik artırılabilir. Bölgede bulunan bütün devletlerin güvenliğinin ve özgürlüğünün, refahının yolunun da buradan geçtiğini Türkiye çok iyi bir şekilde anlatmalıdır. Onun için diyoruz ki yaşasın Türk devleti, yaşasın Türk birliği, yaşasın Türk milleti, yaşasın kahraman ve muzaffer Türk ordusu. Milletimizin gündeminin birinci sırasında ekonomi olduğunu biliyoruz. Şu anda aslında devletin, hükümetin de gündeminin bir numarasının ekonomi olduğunu biliyoruz. Pandemi, arkasından yaşadığımız yüzyılın afeti, deprem. Elbette ki bunların ağır maliyetleri oldu. Ve bunların hepsini biliyoruz ve bunlarla ilgili de devletin, hükümetin bütün olumlu adımları da destekliyoruz. Ve desteklemeye de devam edeceğiz. Ama biz yanlış bulduklarımızı da söyleyeceğiz. Doğruları da göstereceğiz. Bakın yeni ekonomik programla ilgili tasarruf tedbirleri açıklanmıştı. E şimdi gelirken bir haber okudum. Biz de bununla ilgili bir açıklama yaptık. Evet Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuda kararı var. Maliye Bakanımız bir genelge yayınladı. Ama uygulama ne diye baktığımızda tasarruf genelgesine rağmen temsil ve tanıtım giderlerinin 6 kat arttığı görülüyor. Yani bu ne perhiz, bu ne lahana turşu derler adama. Bir taraftan genelge hazırlayacaksın, bir taraftan genelgeye rağmen israf artacak. Gereksiz harcamalar artacak. Bunlar kabul edilebilir bir şey değildir. Tasarruf tedbirlerinden asla vazgeçilmemeli ve bunlar tam bir şekilde uygulanmalıdır. Çünkü bizim ekonomimizi batıran noktalardan biri de israftır, savurganlıktır. Artık bu konuda da aklımızı başımıza. almalıyız. Ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız.” BBP Konya İl Başkanı Avukat Seyit Özcan ise çok çalışacaklarının altını çizdi.
EMRE ÖZGÜL

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum