İspir, Arsa Satışıyla İlgili Dedikodulara Cevap İstedi

İspir, Arsa Satışıyla İlgili Dedikodulara Cevap İstedi

AK Parti Çukurova ilçe belediyesi meclis üyesi Abdullah İspir, “Belediyenin 76 dönüm arsanın satışıyla ilgili dedikodular ürkütücüdür.

AK Parti Çukurova ilçe belediyesi meclis üyesi Abdullah İspir, “Belediyenin 76 dönüm arsanın satışıyla ilgili dedikodular ürkütücüdür.” dedi.

İspir, Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan'ın, bu arsanın satışıyla ilgili meclisten yetki alırken, değerini bulmadan satmayacağını söylediğini bildirdi. Meclis üyelerinin gelişmeleri basından öğrendiklerini ileri süren İspir, encümende yapılan ihaleye tek firma olarak T.'nin katıldığını, 23 milyon lira muhammen bedelin de sadece 800 lira artırıldığını bildirdi. Bu halde satışın yapıldığını, CHP’li bir üyenin şerhi sonucu satışın iptal edildiğini savunan İspir, şunları kaydetti: "T. firmasının belediyemizden 12 milyon lira alacaklı olduğu söylenmektedir. T.'nin belediyemizden alacağı neyle ilgili ve bu firmanın belediyemizle ticari ilişkisi ne miktardadır. Bu borç asfaltla ilgiliyse, İller Bankası'ndan asfalt için borçlanılan 10 milyon lira ne olmuştur? Bugüne kadar belediyemizce ne kadar asfalt yapılmış, kaça mal olmuştur? T. firmasıyla şahsınız veya akrabalarınızın ticari ilişkileri var mıdır? Kurtuluş parkının ağaçlandırılması işinin 5 milyon lira, yeni idari bina çevresi ağaçlandırılması işinin 4 milyon lira bedelle ihale edildiği ne derece gerçektir?" CİHAN


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.