İş Dünyasının Patronları, Yönetme Sanatını Tartıştı

İş Dünyasının Patronları, Yönetme Sanatını Tartıştı

Peyön Güney Marmara Şubesi ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) bu yıl altıncısını gerçekleştirdiği “Yönetim Zirvesi” başladı.

Peyön Güney Marmara Şubesi ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) bu yıl altıncısını gerçekleştirdiği “Yönetim Zirvesi” başladı.

Yönetmek Sanattır temasıyla BTSO’da gerçekleştirilen zirvede, Vali Yardımcısı Vedat Müftüoğlu, BTSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Emin Akça ve Peryön Güney Marmara Şubesi Başkanı Ogün Yıldız konuşma yaptı.

Bursa Kadın Girşimciler Kurulu Başkanı Emine Örnek, sivil toplum kuruluşlarının ve siyasi partilerin temsilcileri ile çok sayıda davetlinin katıldığı zirvede konuşan Peryön Güney Marmara Şubesi Başkanı Ogün Yıldız, Türkiye’nin ve dünyanın global şirketlerinin yöneticilerini ve işletme sahiplerini Bursa’da buluşturduklarını kaydetti.

İnsan psikolojisini ve insan yönetmeyi bilmekle beraber insanlara her isteğin yaptırılabileceğini belirten Yıldız, şöyle konuştu: “Bunu bilmeyen yöneticilerin yaptığı kazaların acı sonuçlar vermesi, günümüzde tüm yöneticilerin 'psikoloji' bilmesini kaçınılmaz bir gerçek olarak karşımıza çıkarıyor. Bazı insanlar buna doğuştan sahip, bazısı kendini geliştirip zaman içinde öğreniyor. Bazısı ise ne yaparsa yapsın bu sanatı ne öğrenebiliyor ne de takdir etmesini biliyor. Oysa insan psikolojisi evrenseldir. İhtiyaçlar ve dürtüler dil, din, ırk ayrımı yapmaz. Bunun farkında olan ve bu sanatı bilen usta yöneticinin başarıyla buluşması da hiç tesadüf değildir. İşte, bizim 6. Yönetim Zirve’sine katılanlara vaadimiz budur.”

BTSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Emin Akça ise bugünün rekabet ortamında firmaların rekabet edilebilirliğinin, insan kaynaklarının yönetilebilmesiyle doğru orantılı olduğunu dile getirdi. Doğru insanlarla çalışarak üretkenliği teşvik eden liderlerin başarılı olacağını belirten Akça, ortak aklın harekete geçirilmesinin önemine değindi.

Vali Yardımcısı Vedat Müftüoğlu da şunları ifade etti: “Küreselleşen dünyada karmaşık ve sonuçlarının kestirilemediği bir dünyada yaşıyoruz. Daha donanımlı ve pek çok konuda bilgi sahibi olan profesyonellere ihtiyaç var.”

İnsanın doğru yönetilmemesinin doğuracağı sonuçların hüsran olacağını söyleyen Müftüoğlu, şöyle devam etti: “Bu söylediklerim, insanın özel hayatında da geçerlidir. Ailemizi yönetemiyorsak, şirketi yönetemeyiz. Her sektörün bilgi birikimi yol haritası vardır. Her şirkette yöneticiler ve yönetenler var. Başarılı bir yönetim, şirket başarısını beraberinde getirir.”
CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.