İnönü Üniversitesi'ne Ar-ge Etkinliğinde Proje Ödülü

İnönü Üniversitesi'ne Ar-ge Etkinliğinde Proje Ödülü

Malatya İnönü Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü akademisyenleri tarafından hazırlanan iki proje, Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Sektöründe 2.

Malatya İnönü Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü akademisyenleri tarafından hazırlanan iki proje, Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Sektöründe 2. Ar-Ge Proje Pazarı Etkinliği değerlendirmesinde birincilik ve üçüncülük ödüllerine layık görüldü.

İnönü Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinatörlüğünde İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ve Akdeniz İhracatçı Birlikleri tarafından İstanbul’da Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Sektöründe 2. Ar-Ge Proje Pazarı Etkinliği düzenlendiği hatırlatıldı. Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen etkinlikte sanayici, bürokrat ve akademisyenden oluşan 16 kişilik bağımsız ödül seçici kurulunun akademisyen, öğrenci, girişimci ve sanayici kategorilerindeki 285 proje içinden her kategoride üç projeyi ödüllendirdiği belirtildi.

Akademisyen kategorisinde İnönü Üniversitesi’nin 5 proje ile temsil edildiği anlatılan açıklamada, bu kategorideki 187 projeden Doç. Dr. Burhan Ateş’in proje yürütücüsü olarak sunduğu ‘Polifenol Temelli Biyouyumlu Poliüretan Doku Yapıştırıcısı Üretimi’ başlıklı çalışmanın birinci seçilerek 10 bin TL’lik ödüle layık görüldüğü ifade edildi. İnönü Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi ortaklığında hazırlanan ‘Sakkarit Temelli Sağlığa Zararlı Olmayan Poliüretan Kâğıt Yapıştırıcısı Üretimi’ projesinin de üçüncülüğe layık görülerek 3 bin TL ile ödüllendirildiği kaydedildi.
CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.