"İmam hatipliler 70.  yılına hazırlanıyor"

"İmam hatipliler 70. yılına hazırlanıyor"

Önder Konya İmam Hatipler Derneği Başkanı Arif Bağcı, “70 yıllık tarihinde aziz milletimizin samimiyetle sahip çıktığı, özveriyle desteklediği okullarımız özgün ve çeşitlendirilmiş eğitim müfredatıyla ülkemizin eğitim lokomotifi olmayı başarmıştır” dedi

Önder Konya İmam Hatipler Derneği 13- 17 Ekim tarihleri arasında “İmam Hatip Okulları Haftası” olarak kutlanacak olmasından dolayı dernek binasında basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısında konuşan Önder Konya İmam Hatipler Derneği Başkanı Arif Bağcı, “Büyük bir iftiharla söyleyebiliriz ki İmam Hatip okullarımız bugün kendine özgü eğitim metoduyla başarıdan başarıya koşmaktadır” dedi.

“İMAM HATİP LİSELERİ MİLLETİMİZİN KADERİ İLE BÜTÜNLEŞMİŞTİR”

İmam Hatip liselerinin önemine dikkat çeken Bağcı, şunları söyledi: “Tarihi köklü bir maziye dayanan necip milletimizin kaderiyle adeta bütünleşmiş olan İmam Hatip Okullarımızın 70. yılını kutluyoruz.13-17 Ekim tarihleri “İmam Hatip Okulları Haftası” olarak kutlanmaktadır. Türlü badireler atlatan, çeşitli sıkıntılar kendisine reva görülen İmam Hatip Okullarımız bugün tarihinin en başarılı dönemini yaşamaktadır. 70 yıllık tarihinde aziz milletimizin samimiyetle sahip çıktığı, özveriyle desteklediği okullarımız özgün ve çeşitlendirilmiş eğitim müfredatıyla ülkemizin eğitim lokomotifi olmayı başarmıştır. Büyük bir iftiharla söyleyebiliriz ki İmam Hatip okullarımız bugün kendine özgü eğitim metoduyla başarıdan başarıya koşmaktadır. Sadece bu yılın verilerini dikkate aldığımızda üniversite sınavlarında ilk yüzde 42 öğrenci, ilk binde 387 öğrenciyle büyük bir akademik başarı elde ettiler. Konya örneğine baktığımızda da ilk binde 22 öğrencimiz YKS’de büyük bir başarı elde ederek ülkemizin gözde üniversitelerinde Tıp, Mühendislik, İlahiyat ve Eğitim Fakültelerinin seçkin bölümlerinde okumaya hak kazandılar. Bu başarı, sadece test usulüne dayalı bir sınav başarısıyla değil; bilimsel projelerle de Türkiye’ye Önder olan gençlerimiz İmam Hatip Okullarımızda eğitimlerini devam ettirmekteler.”

İmam hatip liselerinde ki müfredat ve öğrencilerin başarılarını dile getiren Bağcı, sözlerine şöyle devam etti: bu yıl 3. düzenlenen ülkemizin vizyoner gençlerinin katıldığı TEKNOFEST bilim festivalinde 93 İmam Hatip okulumuz finale kaldı. Bunlardan 15 okulumuz 17 projeyle dereceye girerek ödül kazandılar. Konya’mızdan da Teknofest’te Türkiye derecesi yapan, finale kalan okullarımızın oluşu bizleri ayrıca gururlandırmaktadır. 2014 yılından itibaren proje okullarımızla çok farklı bir noktaya ulaşan İmam Hatip Okullarımızda müfredat zenginliğiyle öğrencilerimiz ilgi ve yetenekleri doğrultusunda tek bir alana sıkışmadan farklı projelerde eğitim alabilmekteler. Spor ağırlıklı proje İmam Hatip Okullarından dil ağırlıklı İmam Hatip Okullarına, Fen ve Sosyal Bilimler projesinden Dini musiki, Hafızlık ağırlıklı proje okullarına kadar çok çeşitli alanlarda özgün bir eğitim metodu ortaya koymaktadırlar. 70 bine yakın öğrencimiz bugün Konya’nın değişik İmam Hatip Okulları’nda eğitim- öğretimlerine devam ederken Önder Konya İmam Hatipler derneği olarak gençlerimize yönelik projeler gerçekleştirmenin gayreti içerisindeyiz. Dünyaya ihraç edilen tek eğitim metodumuz olan İ.H.L misyonuna uygun çift kanatlı milli ve manevi değerleri öncülleri arasına almış geleceğin vizyoner gençlerinin yetişmesini arzu ediyoruz.”

“ÜLKEMİZ ADINA FAYDALI ÇALIŞMALAR YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

9 Temmuz 2021 Cuma günü kuruluşunu gerçekleştiren derneğimiz ülkemizin kalkınmasında gelecek vizyonu çerçevesinde her türlü fedakârlığı yapmaya devam edeceğine dikkat çeken Önder Konya İmam Hatipler Derneği Başkanı Arif Bağcı, sözlerini şöyle tamamladı: İmam Hatip okullarının kurulmasında büyük emeği olan merhum Celalettin Ökden hocamıza, Konya’mızda bu davanın mihmandarlığını yapmış olan Hacıveyiszade Mustafa Kurucu Hocamızı ve ahirete irtihal eden tüm İmam Hatip davasına gönül vermiş mezun, mensuplarımızı rahmet minnetle anıyorum.”

SAİT ÇELİK

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.