İlklerin sanayisi yükseliyor

İlklerin sanayisi yükseliyor

Türkiye'de hiçbir sanayi sitesinde olmayan teknik yapı ve sosyal alanları içinde barındıran Artar5 Sanayi Sitesi Aslım Caddesi'nde yükseliyor.

Türkiye'de hiçbir sanayi sitesinde olmayan teknik yapı ve sosyal alanları içinde barındıran Artar5 Sanayi Sitesi Aslım Caddesi'nde yükseliyor. Sitenin tamamanın 2014'ün son çeyreğinde tamamlanması hedefleniyor

Konya'da önemli bir proje olan Artar5 Sanayi Sitesi, hızla ilerliyor. Türkiye'de modern sanayiciliğin örneği olan Artar5 Sanayi Sitesi, iş merkezlerini yapısı, kapasitesi, park alanları, sosyal alanlar ve yeşil alanlarda birçok ilki bünyesinde barındırıyor. Aslım Caddesi'nde Büsan Sanayi Sitesi'nin yanında yükselen Artar5'in ilk işyerleri 2014'ün ilk çeyreğinde teslim edilecek. Sitenin tamamı ise 2014'ün son çeyreğinde kullanıma hazır gelecek. Site hakkında gazetemize bilgiler veren Artar5 Proje Koornidatörü Nuri Koçak, proje ile ilklere imza attıklarını ifade etti. Koçak, “Ben kendim için Konya'da ilklerin adamı diyorum. Konya'da ilk Petrol Ofisi'nin kurucu bölge müdürü oldum. Hilton Masera porjesinin ilk kurucu genel müdürü olarak görev yaptım. Şimdi de Türkiye'de ilk olan bu sanayi sitesini hayata geçirdik. Burada da ilkler var” dedi. Çelik çatı sistemi ve 10 tonluk vinç kapasitesi ile sanayinin teknik açıdan birçok ilki barındırdığını ifade eden Koçak, sitede 12 bin metrekare yeşil alan, 12 bin metrekare TIR parkı bulunduğunu belirtti.. 2014'ün son çeyreğine doğru projenin tamamlanacağını dile getiren Koçak, talebin çok yoğun olduğunu, kapalı alanda yüzde 35'in satıldığını, yüzde 20'lik de rezervasyon olduğunu belirtti. İş yerlerinin akademisyenler tarafından birbirini tamamlayacak şekilde tasarlandığını ifade eden Koçak, bin ve bin 500 metrekarelik üretim alanları, 565 metrekaleri üretim ve ticari alanlar, bir de tek katlı 150 artı 150 metrekarelik ticari alanların bulunduğunu dile getirdi.

SANAYİ İÇİNDE YEŞİL ALAN

Sitenin 84 tane işyeri ile yaklaşık 85 bin metrekare kapalı alan, toplamda 170 bin metrekare alana kurulduğunu söyleyen Koçak, şunları kaydetti: “Dükkanlara otomotiv, tarım, gıda ve toptancılar talep gösteriyor. Siteyi kirletecek kişilere vermiyoruz. En küçük işyeri 500 binden başlıyor, yerin büyüklüğüne göre 2 milyon 625 bin TL'ye kadar satılıyor. Burası sadece bir sanayi değil, yaşam alanı olacak. Üreticilerimize daha iyi imkanlarda çalışma şartları hazırlıyoruz. İnşallah bu bir örnek olacak. Bunun devamı da gelecek.” Koçak, sanayi içlerinde sosyal alanın şimdiye kadar Türkiye'de hiçbir sanayi sitesinde olmadığını, burada ilk defa yapılacağını kaydetti. Sanayi sitesinin sağlam olarak yapıldığını ifade eden Koçak, 10 ton vinç kaldırma kapasitesi olan iş yerleri olduğunu sözlerine ekledi.

İBRAHİM ÇİÇEKÇİ
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.