İlhan Cavcav: Başbakan Olsam 4 Büyük Kulüp Başkanını Görevden Alırım

İlhan Cavcav: Başbakan Olsam 4 Büyük Kulüp Başkanını Görevden Alırım

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, dört büyük kulübün borç batağı içerisinde olduğunu, kendisinin başbakan olması halinde 4 büyük kulübün başkanını resen görevden alabileceğini söyledi.

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, dört büyük kulübün borç batağı içerisinde olduğunu, kendisinin başbakan olması halinde 4 büyük kulübün başkanını resen görevden alabileceğini söyledi.

Gençlerbirlği Başkanı İlhan Cavcav, kulüp başkanlarına 3 dönem sınırı getirilmesiyle ilgili tartışmaları değerlendirdi. Cavcav, Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan özellikle spor kanununun çıkması için, Kulüpler Birliği Başkanı olarak kendisine talimat verildiğini ifade ederek, şu ifadeleri kullandı:

"Bizim zaten yarın Ankara’da kulüpler birliği toplantısı var. Bu konuları orada gündeme getirmeye çalışacağız. Bakanlığımızın ve federasyonumuzun özellikle istediği e-bilet uygulaması ile ilgili de bir çalışmamız var. Bunun da kararını kulüpler olarak almış olacağız. Ama bu uygulama olduktan sonra konuşulur. Şu anda bir şey söylemek doğru olmaz.

Evvela şu spor kanunu çıkıp, o spor kanununun içerisinde bunlar müzakere edilip görüş alınabilir. Ben özellikle Sayın Başbakanımızdan, teşkilattan ve Spor Bakanımızdan spor kanunu yapılırken görüş ve düşüncelerimizin fikir birlikteliği içerisinde olması gerektiği kanaatindeyim. İnşallah spor için alınan her karar ülkemiz için hayırlı ve uğurlu olur."

BAŞBAKAN OLSAM 4 BÜYÜK KULÜBÜN BAŞKANINI GÖREVDEN ALIRIM

Süper Lig'de şuan en uzun görev yapan başkanların İlhan Cavcav ve Aziz Yıldırım olması bu konunun gündeme getirilmesini ne derece etkili olacağıyla ilgili soruyu cevaplayan duayen başkan, bu konuşmalara girmek istemediğini belirterek, "Tüm kulüplerin İlhan Cavcav gibi başkanı olmasını isterim. Kimseye bir tek kuruş borcu olmayan kendi yağıyla kavrulup kendi yağıyla ligi devam ettiren 35 yıldır bu kulübün başında olan bir başkanım." diyerek, şöyle devam etti:

"Bütün kulüp başkanlarımız 2-3 veya 5 sene kulüp başkanlığı yapıp bir sürü arkada borç harç bırakarak gelecek yönetimlere büyük külfetler yüklüyorlarsa, ben de başbakan olsam 3 sene değil bir senede bir başkan değişmesini isterim. Ama bunları yapabilmek için mutlaka kulüp başkanlarının kulüpleri borca sokacak bütçesini aşan bir yatırım yapacak girişimlere girmemesi lazım ancak parası olsa her türlü yatırımı yapabilir.

Ama bakıyoruz Türkiye’nin 4 büyük güzide kulübü var. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor. Bunlar borç içerisinde. Kimisinin 400-300 milyar borcu var. Bence Başbakan doğru söylüyor. Ben olsam, bu kulüplerin başında olan insanları, kulüp başkanlığından onları resen azlederim . Ve o adamlara, bu kulüpleri bu şekilde borçlandıranları ömrü billah o kulübün kapısının içerisinden sokmam. Bunu ben İlhan Cavcav olarak söylüyorum."
CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.