Ilgın Belediyesi’nin projesi kabul edildi

Ilgın Belediyesi’nin projesi kabul edildi

İsrafın önlenerek ülke ekonomisine katkı sağlanması ve gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakılması hedefiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın

İsrafın önlenerek ülke ekonomisine katkı sağlanması ve gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakılması hedefiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin öncülüğünde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın başlattığı Sıfır Atık Projesi kapsamında Ilgın Belediyesi de projeye destek vermeye devam ediyor. Sıfır Atık Planlaması kapsamında Ilgın Belediyesi ve Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) arasında Sıfır Atık Planlaması Teknik Destek Protokolü imzalandı. İmza töreninde açıklama yapan Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş “İsrafın önlenmesi, doğal kaynaklarımızın daha verimli kullanılması, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrılarak geri dönüşüme kazandırılması noktasında mevcut sistemi daha düzenli, sistemli ve uygulanabilir bir temele oturtmak amacıyla Mevlana Kalkınma Ajansına sunmuş olduğumuz projemiz kabul edildi ve protokolü MEVKA Genel Sekreterimiz İhsan Bostancı ile imzaladık.

ŞEHRİMİZDE SIFIR ATIK PLANLAMASI YAPILACAK

“Sıfır Atık Yönetim Sistem Planı kapsamında Ilgın’ın mevcut durum tespit çalışması yapılması, mevcut durum tespitlerine dayalı çözüm önerilerinin geliştirilmesi sağlanacak. Ayrıca Sıfır Atık yönetiminde kullanılacak ekonomik araçların kumbara, konteyner ve benzeri ekipmanlar ve ihtiyaçların belirlenip planlaması yapılacak. Bu sayede şehrimizin sıfır atık sistem uygulanması, haritalaması ve nihai raporlandırması ortaya çıkacak” dedi. 

HABER MERKEZİ

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.