İletişimde mezuniyet sevinci

İletişimde mezuniyet sevinci

SÜ İletişim Fakültesinden 2010-2011 akademik döneminde mezun olan öğrenciler, düzenlenen törenle mezuniyet belgelerini aldı. Dekan Prof. Dr. Kalender, fakültenin başarılarına dikkat çekti

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi 2010-2011 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni, Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Törene Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kalender, Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir, Anadolu Ajansı Bölge Müdürü Mürsel Çetin, Cihan Haber Ajansı Bölge Müdürü Şirin Kabakçı, İhlas Haber Ajansı Bölge Müdürü Kenan Arvas, Merhaba Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Çetin Oranlı, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı. Meslek hayatlarına ilk adımı atan 15’inci dönem iletişim fakültesi mezunu 400 öğrenci, düzenlenen törenle diplomalarını alırken, mezuniyet sevincini aileleri ve arkadaşları ile paylaştı.
“BAŞARIMIZ TESADÜF DEĞİLDİR”
Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin Türkiye’deki en dinamik ve en başarılı iletişim fakülteleri arasında yer aldığını belirten Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kalender, “Fakültemiz bin 835 öğrencisi ve 70 akademik personeliyle Anadolu’nun en köklü iletişim fakülte arasında yer almaktadır. Teorik eğitimin yanı sıra uygulamalı eğitimde de öncü olan fakültemiz sadece sektöre başarılı eleman yetiştirmekle kalmamış aynı zamanda yetiştirdiği akademisleri de diğer iletişim fakültelerine transfer eden bir kurum haline gelmiştir. Bu başarı elbetteki tesadüfi değildir. Başta bizlerden emeğini esirgemeyen ve bizleri sürekli motive eden saygıdeğer rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Okudan’a, dekanlık görevini kendilerinden devralmaktan onur duyduğum Prof. Dr. Haluk Hadi Sümer’e fakülte yönetimine, akademisyenlerimize ve kıymetli öğrencilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Mezuniyet sevinci yaşayan tüm öğrencileri ve aileleri tebrik eden Dekan Kalender, “Bugün mezun olan öğrencilerimiz fiilen buradan ayrılmıyorsunuz, bugünden sonra bizim birer meslektaşımız olarak aramıza katılıyorsunuz. Bizim mesleğimiz insan odaklı, zevkli ve kutsal olmasının yanında zor da bir meslektir ancak aldığınız eğitim ve sabırla tüm sıkıntılara göğüs gererek emin adımlarla bu zorlu yolda yürüyeceğinize yürekten inanıyorum ve sizlerle gurur duyuyorum.” diye konuştu.
DERECEYE GİRENLERE PLAKET VERİLDİ
Dekan Prof. Dr. Kalender konuşmasının ardından Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir ile birlikte fakülteyi birincilikle bitiren Halkla İlişkiler Bölümü
Öğrencisi Kamile Elmasoğlu, ikinci Serpil Kır ve üçüncü Cansel Alkan ile Gazetecilik Bölümü birincisi Tuba Esentepe ve Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü birincisi Semanur Sivritepe’ye plaket ile teşekkür belgelerini takdim etti. Ardından fakülte birincisi Kamile Elmasoğlu flamayı üçüncü sınıf öğrencisi Seray Deveciler’e teslim etti.  
KEPLER HAVAYA
Diplomalarını ajansların Konya temsilcileri, gazeteciler ve öğretim üyelerinin ellerinden alan öğrenciler, hep bir ağızdan iletişim yemini etti. Müzik eşliğinde keplerini havaya fırlatan öğrenciler mezuniyet sevincini doyasıya yaşadı. Öğrenciler öğretim üyeleri, aileleri ve arkadaşları ile fotoğraf çektirerek de mezuniyetlerini ölümsüzleştirdi. Tören sonrası öğrenciler ve aileri fakülte yönetimiyle düzenlenen kokteylde bir araya geldi.
MERHABA’NIN 3 ÇALIŞANI MEZUN OLDU
Gazetecilik Bölümü’nden mezun olan öğrenciler arasında gazetemiz muhabirlerinden Rasim Atalay ve Mustafa Akça ile grafikerlerden Alper Ertaş da vardı. Atalay, Akça ve Ertaş, mezuniyet belgesini Yazı İşleri Müdürümüz Çetin Oranlı verdi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum