İlçeler dışa göç veriyor

İlçeler dışa göç veriyor

Saadet Partisi Akşehir Belediye Başkan Adayı Mevlüt Orhan ve Kadınhanı Belediye Başkan Adayı Mahmut Sami Büyükyılmaz seçim çalışmaları kapsamında belde ve köy zilaretlerini sürdürüyor.

Saadet Partisi Akşehir Belediye Başkan Adayı Mevlüt Orhan ve  Kadınhanı Belediye Başkan Adayı Mahmut Sami Büyükyılmaz seçim çalışmaları kapsamında belde ve köy zilaretlerini sürdürüyor.  Ziyaretlerde dile getirilen ortak sorun ise 'dışa göç'

Saadet Partisi Akşehir Belediye Başkan Adayı Mevlüt Orhan, seçim çalışmaları kapsamında belde ve köy ziyaretlerini sürdürüyor. Köy kahvehanelerinde vatandaşlarla buluşan Mevlüt Orhan yaptığı konuşmada Akşehir’in yeterli yatırımı almadığı için halen bir köy görüntüsünde olduğunu söyledi. İlçede köy, belde ayırımı yapmadan öncelikle altyapı eksiğini tamamlamayı hedeflediklerini ifade eden Orhan, “Şehrimizi doğalgaza kavuşturarak çevre kirliliğinin önüne geçilmesi, üç  ‘ç’ diye bilinen çöp, çukur ve çamur sorununu sorun olmaktan çıkarılması öncelikli hizmetlerimiz olacak. Geçen yıllara rağmen bu gibi sorunlarla uğraşıyor olmamız Akşehir açısından üzücü bir durumdur” diye konuştu.

KAYNAKLARI HAREKETE GEÇİRECEĞİZ

 İlçenin sürekli dışa göç verdiğini hatırlatan Orhan, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Kentsel dönüşümle hem şehrimizi köy görünümünden kurtarmayı, hem de o bölgede yaşayan hemşerilerimizin yaşam standardının yükselmesini sağlayacağız. İstihdama yönelik projelerimiz de hazır. Akşehirimiz’in pek çok işsize iş sağlayacak imkânları vardır fakat bunlar değerlendirilmediği için vatandaşlarımız işsiz kalıyor ve dışa göç veriyoruz. Şimdiden ilan ediyorum ki, işi ehline vereceğiz, hizmette bölgecilik ve partizanlık yapmayacağız, her işi kaliteli, doğru hızlı ve estetik yapacağız, her konuda adaleti gözeteceğiz, yöresel işsizliği önlemek için istihdamı teşvik edeceğiz, yatırımcıya kolaylık sağlayacağız ve kaynakları harekete geçireceğiz, herkesin derdiyle dertlenerek halkımızla bütünleşeceğiz, muhtaçlar ve destek bekleyen engelliler, yaşlılar ve muhtaçlar için projeler üreteceğiz.”

KADINHANI DIŞA GÖÇ VERİYOR

Saadet Partisi Kadınhanı Belediye Başkan Adayı Mahmut Sami Büyükyılmaz ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri de, mahalle ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor. Kadınhanı’nın tüm mahallelerini ziyaret edip ilçe halkının ve ilçenin sorunlarını dinlediklerini dile getiren Mahmut Sami Büyükyılmaz, “Hemşerimizle ziyaretlerimizde görüyoruz ki vatandaşımız artık iyi bir yönetim bekliyor. Bir ilçe düşünün, o ilçede çalışıp para kazanan eczacılarının, avukatlarının, muhasebecilerinin, diş hekimlerinin, öğretmenlerinin, memurlarının yarısı o ilçede oturmuyor. Büyük iş yapan esnafı (traktör ve beyaz eşya gibi) o ilçede oturmuyor, perakende sektöründeki iki büyük market o ilçe halkından birilerinin marketi değil.Yani bu ilçeye para girmiyor, sürekli çıkıyor. Bu ilçe kalkınır mı” diye sordu. “Seçmenlerimizin desteği ile göreve geldiğimizde gecemizi gündüzümüze katıp, ibadet aşkıyla çalışıp, umutları boşa çıkarmayacağız” diyen Büyükyılmaz, “Göçün durduğu, yeni iş alanlarının oluştuğu, çarşı pazarın canlandığı yeni bir Kadınhanı için projelerimiz hazır. Alın terinin kazanacağı bir Kadınhanı için, geleceğe güvenle bakabilen gençlerimize sahip çıkmak için 30 mart yerel seçimlerinde vatandaşlarımızdan destek istiyoruz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.