İlbank, Çankaya'da 3 Arsayı ‘hasılat Paylaşımı’ İle İhaleye Çıkardı

İlbank, Çankaya'da 3 Arsayı ‘hasılat Paylaşımı’ İle İhaleye Çıkardı

İlbank’ın, Çankaya'da Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı usulüyle ihaleye çıkardığı 3 parsel arsa için başvurular sürüyor.

İlbank’ın, Çankaya'da Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı usulüyle ihaleye çıkardığı 3 parsel arsa için başvurular sürüyor. İhale sonrası elde edilecek gelirle yerel yönetimlere daha fazla kaynak sağlanması hedefleniyor. Başkentin gözde yerlerinden birinde bulunan arsanın satış ihalesine katılmak için başvurular 11 Kasım'a kadar devam edecek. Toplam inşaat alanı 27 bin metrekare olan 3 parsel arsanın ihalesi iki oturumda gerçekleştirilecek. İhalenin ilk oturumu 11 Kasım’da saat 14.30'da İlbank Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilecek. Bu oturum sonunda yapılacak değerlendirmeyle uygun görülecek istekliler, yazı ile ikinci oturuma davet edilecek.

Şartnameye göre ihale, yerli ve yabancı inşaat firmalarına ve bunların kendi aralarında ya da finans kuruluşlarıyla yapacakları ortak girişimlere de açık. Tamamı konut alanı olarak değerlendirilecek arsalarla ilgili teknik şartname, plan notları ve diğer ihale dokümanları Bankanın Atatürk Bulvarı No:21 Opera/Ankara adresindeki Kaynak Geliştirme Dairesi'nden alınabilecek.

İlbank'ın gayrimenkul ihalelerinden elde edeceği gelirlerle toplam karı artıracaklarını ifade eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, sağlanan karın yüzde 51'inin her yıl belediyelere kaynak olarak aktarıldığını bildirdi. Bayraktar, konuyla ilgili yaptığı yaptığı yazılı açıklamada, "Dolayısıyla bu satışlarla elde edeceğimiz karın yükselmesiyle yerel yönetimlere ayıracağımız kaynak oranı da artacak ve yerel yönetimlerimiz halkımıza daha iyi hizmet verme şansı elde edecektir." ifadesini kullandı.

CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.