İl Genel Meclisi'nde Başkan Selvi güven tazeledi

İl Genel Meclisi'nde Başkan Selvi güven tazeledi

Konya İl Genel Meclisi, 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu'nun 11. maddesi ve İl Genel Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 18. maddesi hükümleri gereğince seçimlere kadar başkanlık divanını yeniden belirle

Tek liste ile gidilen Meclis Başkanlığı seçiminde mevcut Başkan Ali Selvi 88 oy ile ikinci dönemde de başkan seçildi.
Meclis Başkanı'nın yanı sıra Meclis 1. ve 2. başkan vekilleri, 2 asil ve 2 yedek katip üye seçiminin yapıldığı ilk birleşimde ayrıca 1 yıl görev yapacak encümen üyelerinin seçimi de gerçekleştirildi. Kapalı oylama ile yapılan seçim sonrasında Meclis 1. Başkan Vekilliğine Ahmet Ünal, 2. Başkan Vekilliğine ise Doğan Çiftkat seçildi. Divan Katip üyeliklerinde de değişiklik olmadı. AK Parti Grubu tarafından 2 yıldır Divan Katipliği yapan Mustafa Özkan ile İsmet Akdeniz'in yeniden aday gösterildiği seçimde, deneyimli iki isim ikinci dönemde de Divan Katibi olarak görevlendirildi. İl Encümeni'ne ise İsmet Akdeniz, Mustafa Turan, M. Namık Köklüsoy, Ahmet Demir ve Mehmet Ünal seçildi. Seçimden sonra teşekkür konuşması yapan İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, iki yıldır uyum içinde çalışan Konya İl Genel Meclisi'nin bundan sonra da Türkiye'de ilklere örnek olacak çok sayıda projeye imza atmaya hazır olduğunu söyledi. Selvi, “2 yıllık süreçte Türkiye'ye örnek meclis olma yolunda çok önemli adımlar attık. Yol, sağlık, eğitim, tarım, sulama gibi bir çok alanda önemli kararlar aldık. Yeni dönemde bunun meyvelerini alacağız. Bundan sonraki hedefimiz, yeni binamızda daha güzel projelere imza atmak. İleriki zamanlarda seçim yarışı meclis üyeliği için olacak. Çünkü meclis üyeliği, ilçesindeki hizmet bekleyen sorunların tamamını meclise taşıyan, takip eden, hizmetin gerçekleşmesini sağlayan bir görev. İlin tamamında görevsiz arkadaşımız yok. Artık İl Genel Meclisi üyeliği amatör değil, profesyonel bir görevdir. Bugün üretken bir meclisimiz var. Arkadaşlarımız aldıkları görevi ilçelerinde layıkıyla yerine getirmektedir. Amatör ruhla, profesyonel çalışmayla hizmetleri yerine getireceğiz. Teveccühünüzden dolayı teşekkür ederim. Yeni ekibime de başarılar dilerim” dedi.
Daha sonra ihtisas komisyonları oluşturuldu, komisyonlara üyeler seçildi. Seçimlerin ardından milletvekili adayı olmak üzere İl Genel Meclisi üyeliğinden istifa eden üyelerin yerine gelen yeni üyeler meclis üyelerine tanıtıldı. Selçuklu İl Genel Meclisi üyeliğinden istifa eden Leyla Erdal'ın yerine gelen Tevfik Orkun Ünler ile Seydişehir İl Genel Meclisi üyeliğinden istifa eden Abdülkadir Arslan'ın yerine gelen Salih Özen birer selamlama konuşması yaptı. Yeni üyeler Ünler ve Özen'in rozetlerini İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi takarak, üyelere başarılar diledi. İl Genel Meclisi Nisan ayı toplantılarının ikinci birleşimini 5 Nisan 2011 Salı günü gerçekleştirecek. Saat 10.00'da toplanacak meclis, Konya Üniversitesi'ne tahsis edilecek bina ile komisyon raporlarını görüşecek.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.