İl Genel Meclisi: “Harekatın başarıyla tamamlanacağına inanıyoruz”

İl Genel Meclisi: “Harekatın başarıyla tamamlanacağına inanıyoruz”

Nevşehir İl Genel Meclisinde grubu bulunan AK Parti, CHP ve MHP Partiler Barış Pınarı Harekâtı ile ilgili ortak bir basın açıklamasında bulundular.

Nevşehir İl Genel Meclisinde grubu bulunan AK Parti, CHP ve MHP Partiler Barış Pınarı Harekâtı ile ilgili ortak bir basın açıklamasında bulundular.

İl Genel Meclisi toplantı salonunda, huzur hakkı alınmaksızın düzenlenen toplantıya İl Genel Meclisi Başkanı Gürbüz Dinç başkanlık etti.

Mecliste temsil edilen üç partinin ortak basın açıklamasını okuyan Başkan Dinç, "Ülkemiz, Fırat'ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ'ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere "Barış Pınarı Harekâtı" nı başlatmıştır. Öncelikle bilinmelidir ki bu harekât Türkiye için bir tercih değil, zorunluluktur. Çünkü sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadadır. Bir terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına alan "Barış Pınarı Harekâtı" aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vadetmektedir. "Barış Pınarı Harekatı" bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat'ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrarına katkı sunacağımıza inanıyoruz. Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye, "Zeytin Dalı Ve Fırat Kalkanı Harekatları"nda olduğu gibi "Barış Pınarı Harekatı" bölgesinde de yeni bir iklimin oluşumunu sağlayacaktır. Ülkemizin bu harekât ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biri de Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Türkiye başından beri çözümün Suriye'nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekât, bu amaç için de önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti, Suriye halkını ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. "Barış Pınarı Harekâtı" bu çerçevede değerlendirilmelidir. Bu çerçevede, İl Genel Meclisi olarak, "Barış Pınarı Harekâtı" nda ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakar askerimize muvaffakiyetler diliyoruz" ifadelerine yer verildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.