‘İktidarımızı değil   devletimizi düşünürüz’

‘İktidarımızı değil devletimizi düşünürüz’

Gelecek Partisi Konya 2’nci Olağan Kongresinde konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, “Bizim derdimiz iktidar olmak değil. Bizim derdimiz iktidarı bu milletin hak ettiği bir devlet haline dönüştürmek” dedi

Gelecek Partisi Konya İl Başkanlığı, 2'nci Olağan Kongresini Hilton Otel’de gerçekleştirdi. Mevcut İl Başkanı Ahmet Arslan tek liste ile girdiği kongrede yeniden il başkanı seçildi. Kongreye, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Grup Başkanvekili Selçuk Özdağ, Gelecek Partisi Konya Milletvekili Hasan Ekici, CHP Konya Milletvekili Barış Bektaş Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Ahmet Arslan, siyasi partilerin il başkanları ve yardımcıları, çok sayıda partililer katıldı.

iktidarimizi-1-1.jpeg

TARIMIN ÇÖKMESİ KAÇINILMAZDIR

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, hükümetin tarım politikalarını eleştirerek, “Gelecekle ilgili kaygılar artmış, devletin içinde de çok ciddi sorunlar baş göstermiş. Şimdi Selçuklu Devleti’nin başkentinden sesleniyorum; Devlet kurmakla iktidar kurmak arasında fark bulunuyor. Biz Konyalılar, Selçuklu başkenti de devletin nasıl kurulduğunu biliriz. İktidarımızı değil devletimizi düşünürüz. Bazıları ise iktidar kurmaktan, iktidar korumaktan devlet kurmaya, devlet korumaya vakit bulamazlar. Bizim derdimiz iktidar olmak değil. Bizim derdimiz iktidarı bu milletin hak ettiği bir devlet haline dönüştürmek. Milletimizin iktidarının peşinde olmak. Bunu söylerken hamasetle söylüyor değilim. Eğer bir ülkede bir seçkin grup 700 milyar Türk lirasını 2 yıl içinde küçük bir azınlığa faiz olarak aktarmışsa, buna karşı çiftçilerimize sadece 50 milyar Türk liralık bir destek vermişse, bu ülkede tarımın çökmesi, bu ülkede izmihlalin çöküşün kaçınılmazdır. Kur korunmalı mevduattan 700 milyar alan o seçilmiş taife, o iktidarlar yakınları ne ürettiler? Buğday tarlasında mı çalıştılar? Şeker pancarının kahrını mı çektiler. Mısır fiyatı ne olacak diye mi düşündüler? Makine başında mı terlediler? Geleceğim ne olacak diye herhangi bir aile kaygısı mı taşıdılar? Hayır. Ellerinde vergisi çoğunun ödenmemiş paraları gitti. Böyle giderse tarımın çökmesi kaçınılmaz” şeklinde konuştu.

GAZZE DÜŞTÜĞÜNDE 45 GÜN HİÇBİR ŞEY YAPMADINIZ

İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırılara karşı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 18’inci günde tepki gösterdiğini dile getiren Davutoğlu şunları söyledi: “Konya'da manevi değerlerden bahsedeceksiniz, ‘biz gidersek, Saraybosna düşer, biz gidersek Bağdat düşer, biz gidersek Kudüs düşer, biz gidersek Gazze düşer’ diyeceksiniz, Gazze düştüğünde 45 gün hiçbir şey yapmayacaksınız. Öyle mi? İktidar tam 18 gün sustu. Biz gidersek Gazze düşer diyen iktidar, 18 gün başta Sayın Cumhurbaşkanı ve herhangi bir yetkili İsrail'e karşı net bir tavır almadı. Biz mazlumun yanındayız sonuna kadar.”

BELEDİYELER 10 MİLYAR LİRA ARSA SATTI!

Konya Belediyelerinin 10 milyar lira üzerinde arsa sattığını belirten Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Ahmet Arslan, satılan arsaların Konya’ya yatırım olarak dönmediğini açıkladı. Arslan, “Ülke genelinde Mahalli İdareler Seçimlerine hazırlandığımız bu günlerde, kongrelerimiz de hız kesmeden devam ediyor. Gelecek çınarımızın siyaset arenasına çıkışı ile Konya'da da önemli hizmetlerde bulunduk. Partimizin kuruluşundan bugüne 4 yıllık süre boyunca Konya da nelere şahit olduk. Konya belediyelerinin, 10 milyar lira üzerinde arsa sattığına şahit olduk ve bu paraları şehrimizde yatırım olarak göremedik. Etrafımızda dolaşan otoyolların, Konya’ya uğramamasına şahit olduk. Düğün arabalarının arkasında ‘aşkımız Konya metrosu gibi olsun, hiç bitmesin’ yazılarına şahit olduk. En önemlisi, Konya’da yüzde 70 gibi bir oy alan iktidarın Konya’ya hiçbir yatırım yapmamasına şahit olduk” diye konuştu.

ALİ GÖZEN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.