İça: 8 Bin 777 Konut Afet Riski Altında

İça: 8 Bin 777 Konut Afet Riski Altında

Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça kent merkezinde 5 milyon metrekarelik alanda bulunan 8 bin 777 konutun doğal afet riski altında olduğunu söyledi.

Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça kent merkezinde 5 milyon metrekarelik alanda bulunan 8 bin 777 konutun doğal afet riski altında olduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Mustafa İça, Kentsel Dönüşüm projesinin uygulanmasında ilk mahalle olarak GaybiEfendi Mahallesinden başlanacağına değindi. Başkan İça kentsel dönüşümün başlayacağı alanlarda kamulaştırma çalışmalarının yapıldığına değinerek, "Oradaki vatandaşlarımızın birebir kamulaştırmalarını yaparak rızalarıyla mülkiyet sorunlarını çözdük. İhalesini de yaparak Kütahya’nın ilk kentsel projesi olan ‘Kütahya Modern’i başlatmış olduk. Bütün doğal afetlere karşı bilimsel çalışma yaparak önlemlerimizi aldık." şeklinde konuştu.

13 BÖLGEDE 8 BİN 777 KONUT RİSK ALTINDA

İça, kentsel dönüşüm alanlarında dere ıslah çalışmalarının olacağının da altını çizdiği konuşmasını şöyle sürdürdü: "Kentte,13 bölgede 5 milyon metrekarelik bir alanda 8 bin 777 konut risk altında. Sultanbağı, Yenidoğan, Gaybiefendi, Vefa, Yoncalı, Fuatpaşa, Okmeydanı, Evliya Çelebi gibi mahallelerin dere ıslah çalışmalarını yaptık. Bu çalışmalar, Bakanlar Kurulu kararı alınarak Cumhurbaşkanı imzasıyla resmiyet kazanmış oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 5 milyon lira destek verecek. 13 bölge incelenip zeminine bakılacak. Hak sahipleri görüşülüp detaylı bir çalışma içinde olacağız. Ekibimiz, sahaya inerek muhtar ve vatandaşlarla da görüşecek. En kısa sürede bu işi tamamlamak için elimizden geleni yapacağız." CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.