Hz. İsa beşikte iken konuştu

Hz. İsa beşikte iken konuştu

Konya Aydınlar Ocağı’nın Salı Sohbetleri’nde Hz. İsa dönemindeki Hak-Bâtıl Mücadelesi’ni anlatan Dr. Mustafa Güçlü, “Hz. İsa beşikte iken konuştu. İsa çarmıha gerilmedi, Allah katına yükseldi” dedi

Konya Aydınlar Ocağı’nın Salı Sohbetleri’nde Geçmişten Günümüze Hak-Bâtıl Mücadelesi’nin sekizinci bölümünde, Hz. İsa dönemindeki mücadeleyi dile getiren Dr. Mustafa Güçlü, Kur’an-ı Kerim’de 90 yerde Hz. İsa’nın isminin geçtiğini ifade etti. Meryem’i doğuran Hanne’nin Kur'an'da “Âl-i İmrân suresinde “İmrân’ın karısı” olarak anıldığını ve yaşlılığına kadar çocuksuz kaldığının açıklandığını ifade eden Dr. Mustafa Güçlü, “Bir gün Hanne, bir ağacın gölgesinde otururken yavrularını besleyen bir kuş gördü ve bu da kendi çocuklarına sahip olma arzusunu uyandırdı. Bir çocuk için dua etti ve sonunda gebe kaldı; kocası İmran çocuk doğmadan öldü. Çocuğun erkek olmasını bekleyen adını da “Meryem” koyacağını ifade eden Hanne, kız doğurunca adını yine Meryem koyar ve bu kızın Rabbinin ona bir armağanı olduğunu sonradan fark eder” dedi.

HZ. İSA, DAHA BEŞİKTE İKEN KONUŞTU

Hz. Zekeriya’nın koruması altında büyüyen Meryem’in İsa’ya nasıl gebe kaldığını da anlatan Dr. Güçlü, Hz. Îsâ’nın Kur’ân-ı Kerîm’de “Îsâ, İbn Meryem ve Mesîh” şeklinde zikredildiğini belirterek “İsa ismi tartışmalı bir konu. Kelimenin “yönetmek, idare etmek” anlamında Arapça ‘Avs’ kökünden geldiğini iddia edenler de var. Kökün bir tanesi “donuk, beyaz renk” anlamında veya kendini, nefsini, halkını Allah’a yönlendire, idare eden yöneten anlamı da var. Buradan geldiği söyleniyor. Batı’da adı “Jesus” olarak geçer. Unvanı da ‘Mesih’dir.” diye konuştu. Güçlü, konuşmama orucu tutan Hz. Meryem’i sorularla bunaltan kavme karşı beşikteki çocuğu (İsa’yı) göstererek “bana değil, buna sorun” dercesine işaret ediyor. Bu esnada Hz. Zekeriya, çocuğa “Ey çocuk! Konuşman emredildiyse konuş” diyor ve İsa da şöyle dile geliyor; “Ben İsa Mesih. Peygamber olarak gönderildim. Allah bana tek olan Allah’a inanmamı, namaz kılmamı, oruç tutmamı, sadaka vermemi, zikretmemi istedi. Annem iffetli bir kadın diyerek misyonunu anlatıyor.” dedi.

YAHUDİLER PEYGAMBERLERİ ÖLDÜRDÜLER

Augustus'un M.Ö.14 yılında ölümünün ardından Roma İmparatorluğu tahtına çıkan ikinci Roma İmparatoru Tiberius Caesar’ın, ahlaksız bir kral olduğunu belirten Güçlü, “Tiberius ahlâksız bir kral. Üçlü seksi uygulatan ve kendisi de bu haltı yiyen utanmaz, yaşlanınca başkalarını karşısına alıp hadi devam edin deyip seyreden ve bu seks sapıklığını yapan bir imparator” olduğunu söyledi. Güçlü, Er Medya tarafından dijital ortamda canlı yayınlanan sohbette Hz. İsa’nın putperestlerle olan mücadelesiyle ilgili şu ifadelere yer verdi: “Miladi 26.yıla geldiğimizde İsa 30 yaşındadır. Bu arada Yahudiler, kendi kurulu düzenlerini sürekli bozan Hz. Zekeriya’yı ikiye ayırmak suretiyle şehit ederler. Bu arada oğlu Hz. Yahya’ya nübüvvet gelmişti. Yahya da kavmine tebliğde bulunmaya devam etti. Hz. Yahya, İsa’yı vaftiz ettikten sonra bu sefer her iki peygamber de tebliğe, halkı irşada, tek Allah inancını anlatmaya devam ediyorlar. Yahudiler, statülerinin tamamen çökeceği için Hz. Yahya’yı da şehit ediyorlar.

HZ. İSA ÇARMIHA GERİLMEDİ, ALLAH KATINA YÜKSELDİ

Hz. İsa, tevhid inancının temel akidelerini anlatmaya ve halkı irşad etmeye devam ediyor. Bu arada bol bol mucize gösteriyor. Ölüleri diriltiyor. Kimi diriltiyor? Hz. Nuh’un oğlu Sam’ı diriliyor. Havarilere ve kendisine inananlara Nuh tufanını anlatıyor. Pek çok Beni İsrail çocuğunu diriltiyor. Sonra anadan doğma körlerin gözlerini görmesini, anadan doğma sağırların kulaklarının duymasını sağlıyor. Mucizelerinden bir tanesi de su üzerinde yürümesidir.

Statükocu Yahudi ileri gelenleri kurulu düzen ve nemalandıkları putperest sistemlerinin kökten bozularak mahrum kalacağını fikrinde birleşerek Hz. İsa’yı, kurdukları mecliste yargılıyorlar. Fakat suç unsuru bulamıyorlar. Mesihlikten tutturup anarşist ilan ediyorlar. Hz. İsa yakalanıyor ve çarmıha gerilmesi emrediliyor. Bizim inancımızda Hz. İsa çarmıha gerilmedi. Ve onlar öldürmedi. İsa farklı bir yerde vefat etti. Sonra da Allah’ın katına yükseldi.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.