Hüyük’e yeni yatırımlar sürecek

Hüyük’e yeni yatırımlar sürecek

Hüyük yeni Hüyük ilçesini ziyaret eden AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı, ilçede hayata geçirilen ve çalışmaları devam eden yatırımları inceledi ve ilçeye kazandırılan seralardan birinin açılışını gerçekleştirdi.

AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı’nın ilçede ilk ziyaret adresi Hüyük Kaymakamlığı oldu. Hüyük Kaymakamı Dilara Şenoğlu’nu kendisine eşlik eden İlçe Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem, AK Parti İlçe Başkanı Muammer Karaaslan ile birlikte ziyaret eden Samancı, daha sonra ilçede KOP Bölge Kalkınma İdaresi tarafından verilen proje desteğiyle ilçeye kazandırılan kurulumu tamamlanarak tarımsal faaliyete başlayan bir seranın açılışını gerçekleştirdi. 

Hüyük Kaymakamı Dilara Şenoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Tingiş ve beraberindekilerle açılışı yapan Milletvekili Samancı,  bu proje çerçevesinde 10 seranın bölgeye kurularak ilçe tarımına kazandırıldığını vurguladı. Hüyük’te tarımsal faaliyetlerin çok önemli bir gelir kalemini oluşturduğunu anlatan Samancı, “Hüyük’te tarım çok önemli bir mekanizma. Özellikle organik çilek üretiminde geldiği noktayı hepimiz takdir ve gıpta ile takip ediyoruz. Biz de bu mekanizmanın bölgede daha da yaygınlaştırılması adına çiftçilerimize daha nasıl katkılar sağlayabiliriz; Hüyük Kaymakamlığı, Hüyük Belediye Başkanlığı, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve diğer ilgili kurumlarımızla el birliği içerisinde hep beraber bunun gayret ve çabası içerisindeyiz” dedi.

Samancı daha sonra domates yetiştirilmeye başlanan serada Kaymakam Şenoğlu ve Belediye Başkanı Çiğdem’le birlikte bahçe ürünlerinden salatalık fidesi ekimini de gerçekleştirdi.

Milletvekili Samancı,  Hüyük İlçe ve Tarım Müdürlüğü’nü de ziyaret ederek yörede hayvancılık faaliyetleri yürüten çobanlara dağıtılmak üzere ilçeye gelen,  yüzde 30’u vatandaş, yüzde 70’i ise KOP Bölge İdaresi destekli  ‘karavanımla daha mutluyum’ projesi kapsamında bölgeye kazandırılan bir karavanı inceledi.   İlçe Tarım ve Orman Müdürü Tingiş’ten proje ve karavan hakkında bilgiler alan Samancı,  yörede hayvancılık faaliyeti yapan 10 çobana dağıtılacak olan karavanların ardından hayvancılığın daha da iyi noktalara geleceğine inandığını dile getirerek, “Hüyük’te hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimiz inşallah hayata geçirilen bu projeyle inşallah mesai yaptıkları ortamlarda daha konforlu bir  barınma imkanı ortamında faaliyetlerini yürütecekler, geçmişte dağlarda hayvancılık yaparken yaşadıkları sıkıntılardan kurtulmuş olacaklardır. Allah devletimize zeval vermesin. İşte karavanımızı hep birlikte gezdik içerisindeki konforu ve imkanları gördükten sonra bizlerde duygulandıran bir tablo oluştu. Çiftçilerimize bu imkanları sağlayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a uyguladığı politikalar sayesinde kazandırdığı imkanlardan dolayı şükran ve minnet duygularımızı ifade etmek istiyorum.”dedi.

HÜYÜK’E 10 MİLYON LİRALIK MEDAŞ YATIRIMI

Milletvekili Samancı,  ilçede Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında başlayan Hüyük  çevre yolu çalışmalarını da inceledi. Burada açıklamalarda bulunan Samancı, yaşanan  pandemi süreci dolayısıyla hemşerilerinden uzak kaldıklarını vurgulayarak, yeni normalleşmeye doğru gidilen süreçte yeniden ilçe ziyaretlerine başladıklarını belirtti. Hüyük çevre yolu çalışmalarını yerinde inceleyerek yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldıklarını vurgulayan Samancı,  takipçisi oldukları bu yolun yapımının kurban bayramı sonuna doğru tamamlanacağı bilgisinin yetkililer tarafından kendisine verildiğini kaydetti. Hüyük’teki MEDAŞ yatırımları hakkında da açıklamalarda bulunan Samancı, bu çerçevede elektrik hatlarının yer altına alınması noktasında 10 milyon liralık bir ihalenin gerçekleştirildiğini belirterek “Hüyük ilçemize hayırlı olsun. Çamlıca, Mutlu ve Hüyük merkez yer altı olmak üzere Pınarbaşı ve Değirmenaltı mahallelerimizde de elektrik şebekeleri tamamen değişecek şekilde bir yatırım sözkonusu bölgemizde. Diğer mahallelerimizde de peyder pey çalışmalar devam ediyor.”ifadelerini kullandı.

Milletvekili Samancı,  ilçe ziyaretinde daha sonra yörede faaliyet gösteren ve yurtdışına çilek ihracaatı gerçekleştiren bir firmanın tesisleri ile  ilçe ekonomisine önemli kazanımlar sağlayan balık işleyen  Yay Çet Su Ürünleri  Fabrikasını da gezerek yürütülen çalışmalar hakkında firmaların sahiplerinden bilgiler aldı.

Samancı, ilçe temasları kapsamında Hüyük ilçesinin yeni Devlet Hastanesi’ni de ziyaret etti. Başhekim Dr.Mehmet Ali Kaçar’ı makamında ziyaret eden Samancı ve beraberindekiler, daha sonra hastaneyi gezerek sağlık çalışanlarına kolaylıklar, vatandaşlara ise “geçmiş olsun” dileklerini iletti.  

HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.