Hukukçular mezuniyet sevinci yaşadı

Hukukçular mezuniyet sevinci yaşadı

Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinin 20102011 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni Süleyman Demirel Kültür Merkezinde geniş bir katılımla gerçekleştirildi

Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin 2010–2011 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Törene Konya Cumhuriyet Başsavcısı Neyzen Özcan, Konya Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Oğuz Yağlıcı, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan, Konya Baro Başkanı Fevzi Kayacan, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Ulukapı, öğretim üyeleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan, “Değişen ve Geliştiren Üniversite” sloganıyla çıktıkları yolda geçmişteki çalışmalarının bugün meyvelerini toplamaya başladıklarını belirterek, “Üniversitemizin bütün fakülteleri gibi Hukuk Fakültemiz de başarıda ön sıralarda yer almaktadır. Bugün Selçuk Üniversitesi’nin Rektörü olmaktan gurur duyuyorum, siz de bu üniversitenin öğrencisi olmaktan gurur duyun. Selçuk Üniversiteli olmak bir ayrıcalıktır. Bu ayrıcalığı yaşayın” dedi.

Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Ulukapı da, fiziki ve akademik bakımdan yetkin, Türkiye’de kurulmuş Hukuk Fakülteleri içerisinde ön sıralarda yer aldıklarını söyledi. Mezunlar adına öğrenci Muhammet Yavuz Kalyoncu bir konuşma yaptı. Ardından yaklaşık 350 öğrenci diplomalarını protokol üyelerinin elinden aldı. Keplerini hep birlikte havaya fırlatan öğrenciler, mezuniyetlerini ölümsüzleştirmek için aileleri ve arkadaşları ile hatıra fotoğrafları çektirdi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.