HKMO Konya’da Şireci güven tazeledi

HKMO Konya’da Şireci güven tazeledi

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası (HKMO) Konya Şubesi, 17. Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi.

Tek liste ile gidilen seçimlerde mevcut başkan Süleyman Erden Şireci yeniden başkan seçildi. Düzenlenen Olağan Genel Kurula Konya Kadastro İl Müdürü Fatih Demir, Mimarlar Odası Konya Şube Başkanı Ahmet Övet, Jeoloji Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Şükrü Arslan ile çok sayıda oda üyesi katıldı.

‘MESLEĞİMİZE VE ODAMIZA DEĞER KATMAYI SÜRDÜRECEĞİZ’

15. ve 16. Dönemlerde olduğu gibi yeni dönemde de mesleklerine ve odalarına değer katabilmenin çabası içerisinde olacaklarını ifade eden HKMO Konya Şube Başkanı Süleyman Erden Şireci, HKMO Konya şubesinin 32 yıldır mesleğin gelişiminin sağlanması, meslektaşların haklarının korunması ve geliştirilmesi işlevlerini yerine getirmek için çalışmalarını sürdürmekte olduğunu ifade ederek, “Konuma dayalı bilgilerin toplanması ve paylaşılması aşamasında Harita ve Kadastro Mühendislerine önemli görevler düşmektedir. Meslek alanlarının birbirine girdiği, bir işlevin hangi mesleğin ana işi olduğunun karmaşıklığının yaşandığı günümüzde mesleğimizin her zamankinden daha çok korunmaya ve öne çıkmaya ihtiyacı vardır. Bu noktada taşınmaz değerlemesi ve kentsel dönüşüm uygulamaları gibi yeni alanlarda Harita Mühendislerinin daha etkin rol alması mutlak suretle sağlanmalıdır. HKMO Konya şubesi, 32 yıldır mesleğin gelişiminin sağlanması, meslektaşların haklarının korunması ve geliştirilmesi işlevlerini yerine getirmek için çalışmalarını sürdürmektedir. 16. Dönem Yönetim Kurulu olarak aklın ve bilimin ışığında, bir tarafı değil herkesi kucaklayan, tartışma ve kavgadan uzak, adil, dürüst, üreten, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan, her zaman mesleğimiz ve meslektaşlarımızın yanında olan ve çıkarlarını koruyan, ülkemizin ve milletimizin sorunlarına duyarsız kalmayan, tüm üyelerin yönetime katkı verebildiği katılımcı ve paylaşımcı bir yönetim sergiledik.” İfadelerini kullandı.

Yapılan seçimlerin ardından HKMO Konya Şubesi Yönetim Kurulu Süleyman Erden Şireci başkanlığında şu isimlerden oluştu; Ömer Rıza Zorlu, Hilal Özmen, Mehmet Ali Kaçar, Gülçin Kurt, Sefa Tarhanoğlu, Fatih Tekin. Yedek Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Samet Sucu, Fatih Kılınçaslan, Merve Sak, Fatih Akdoğan, Musa Kaya, Hüseyin Deniz, Mehmet Adar.

M. ALİ NURULLAHOĞULLARI


Kaynak:M. Ali Nurullahoğulları

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.