Her mahallede anket çalışması yapılacak

Her mahallede anket çalışması yapılacak

Meram’da duran yada yavaşlayan projelere hız kazandırdıklarını ifade eden Mustafa Kavuş, çalışmalara yön verecek anket çalışmalarının da önümüzdeki günlerde başlatılacağını söyledi

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Meram Muhtarları bir araya geldi. AK Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular’ın da katıldığı buluşma Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Celal Duran’ın yaptığı teşekkür konuşması ile başladı. Meram halkının ihtiyaçlarının giderilmesi, sorunlarının çözülmesi ve mutlu bir hayat yaşamaları adına hep birlikte el birliği ile çalışma mecburiyetinde oldukları ifade eden Başkan Mustafa Kavuş, “Her mahallemizin sıkıntısı birbirinden farklı. Sadece günlük belediye hizmetlerine ihtiyaç duyan mahallemiz de var,taşra ilçesinin mahallesiymiş gibi görünen de. Seçim çalışmalarımızda da ifade ettiğimiz gibi mahallelerimizin sorunları ve beklentilerini yapılacak anketler ile belirleyeceğiz. Vatandaşlarımızdan, sorunları 1’den 5’e kadar numaralandırmalarını isteyeceğiz. Anket çalışmaları mahalle bazlı çalışmalarımıza da yön vermiş olacak. Bu çalışma ile sizlerin de fikirleri doğrultusunda kolları sıvayıp çalışmalara başlayacağız” dedi.

PROJELERE HIZ KAZANDIRDIK

Meram Belediyesi’nin rutin hizmetlerinde her hangi bir aksaklık olmadığını belirten Başkan Kavuş, satıh kaplama, asfalt yenileme, yama, parke ve bordür çalışmalarının da başladığını söyledi. Kavuş, “Asfalt şantiyemiz üretime başladı. Belediyemiz ihtiyaç duyduğu asfaltı kendisi üretmeye başladı. Bu şekilde elimiz çok daha güçlenmiş oldu. Şu an önümüzde kendi açıkladığımız projeler ve devam eden projeler var. Başlanmış ama durdurulmuş yada frene basılıp yavaşlatılmış projelere hız verdik. Vatandaşımızın gönlü bu noktada müsterih olsun. Meram bölgesinin en önemli sorunları herkesin malumu. ‘Kentsel Dönüşüm, İmar, Asfalt ve Doğalgaz.’ İmar Planı çalışmaları neredeyse tamamlandı, İmar Uygulamalarında yüzde 50 seviyelerindeyiz. Gönül Belediyeciliği esasıyla kırmadan incitmeden bunu da tamamlayacağız. Doğalgaz gelmeyen yerler için Enerya ile görüşmelerimiz olacak. Çünkü bu sadece Meram’ın değil tüm Konya’nın sorunu ve bunu da hep birlikte çözmek için gayret göstereceğiz” diye konuştu.

MUHTARLIK MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINACAK

Mahallelerin sorunlarını ‘hızlı çözmeye’ talip olduklarını söyleyen Başkan Mustafa Kavuş, Meram Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’nün bu nedenle çok daha işlevsel çalışacağını belirtti. Muhtarların mahallenin tüm sorunları için tek kişi ve tek birim ile muhatap olacağını ve ihtiyaçların hepsini tek elden çözerek hizmete pratiklik kazandıracaklarını ifade eden Başkan Kavuş, “Bunun ayaklarından biri de Muhtarlık Müdürlüğü’müzü merkez binamıza taşımak olacak. Muhtarlarımız her konuda bu birime ulaşacak. Sonrasını buradaki arkadaşlarımız takip edecek. Size her konuda destek olacağız. Çünkü biliyorum ki size verdiğim destek, vatandaşlarımıza verdiğimiz destektir. Meram’a verdiğimiz destektir. Ayrıca, mahallenizde bizim göremediğimiz ihtiyaç sahibi kim varsa onun peşinde olun. Meram’da aç ve açıkta kimse kalmaması için el birliği ile çalışalım. Bu insanların takipçisi olmamız için Milletimiz bize bir vebal yükledi. Biz onlar için sürekli uyanık olmamız gerek” şeklinde konuştu. 31 Mart Yerel Seçim Sonuçlarının tüm Meram Muhtarlarına hayırlar getirmesini temenni eden AK Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular, ‘Başta muhtarlarımız olmak üzere tüm Meram, meramını bilen, sizlere değer veren, güzel bir insana ve iyi bir başkana kavuştu’ dedi. Göreve geldiği bir buçuk yıllık süreçte yoğun bir seçim süreci yaşandığını hatırlatan Dolular, sözlerini şöyle sürdürdü; “Önümüzde önemli bir süreç var. Hizmet adına çok iyi bir ekip şu an iş başında. Meram’ı hem fiziki açıdan hem de sosyal ve kültürel açıdan çok güzel günler bekliyor. Daha hızlı gelişen ve daha kurumsal bir Meram bizleri bekliyor. Biz de bu noktada ‘Nasıl destek verebiliriz? Nasıl çalışma yapabiliriz?’ bunun üzerinde duracağız. Bu noktada sizlerle olan istişarelerimizi artırmak istiyoruz”

Ak Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular’ın konuşmasının ardından söz alan Meram Muhtarları istek, talep ve sıkıntılarını Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’a anlattılar. Program çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

HABER MERKEZİ

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum