Hedef 25 milyon kişiye ulaşmak

Hedef 25 milyon kişiye ulaşmak

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Kurban Bayramı'nda başta deprem bölgesi olmak üzere Türkiye ve 49 ülkede 25 milyonu aşkın ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefliyor.

“Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” temasıyla vekaletle kurban kesim organizasyonu düzenleyen Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), deprem bölgesindeki depremzedeleri önceleyerek yurt içinde 81 il ve 922 ilçede, yurt dışında ise 49 ülkede kurban yardım paketi dağıtacak.

TDV Genel Müdürü İzani Turan, 1993’ten bu yana dini esaslara uygun, güven ve emanete riayet şiarıyla vekaletle kurban kesimi gerçekleştirdiklerini belirtti. Deprem bölgesindeki yardımların devam ettiğini hatırlatan Turan, “Milletimizin yaşadığımız felaket sebebiyle kurban bağışlarına büyük teveccühü var. İnşallah bu sene geçen seneyi geçerek 25 milyondan fazla ihtiyaç sahibi kardeşimize kurban yardımı ulaştıracağız” dedi.

Turan, bu yıl vekaletle kurban organizasyonu kapsamında deprem bölgesine ve yurt içine öncelik vereceklerini bildirerek, “Buralardaki mağdur olan kardeşlerimizin acılarını hafifletip bayram sevinçlerini çoğaltmanın gayreti içinde olacağız” diye konuştu.

Geçen yıl Türkiye ve yurt dışında 82 ülkede 375 bölgede kesilen 525 bin 550 hisse kurbanın 22 milyon kişiye ulaştırıldığını aktaran Turan, TDV’nin 29 yılda 3 milyon 916 bin 723 hisse kurbanı dünyanın en ücra köşesindeki yetim, kimsesiz ve muhtaçlara ulaştırdığını anlattı.

ÇEVRİM İÇİ VE MOBİL UYGULAMAYLA KURBAN BAĞIŞI

Turan, bu yıl vekâlet yoluyla kurban kesim bedellerinin yurt içinde 5 bin 950 lira, yurt dışında ise 2 bin 750 lira olarak belirlendiğini hatırlattı. Türkiye genelinde kurban bağış stantları açtıklarını dile getiren Turan, şöyle devam etti:

“Hayırseverlerimiz, ‘tdv.org’ ve ‘bagis.tdv.org’ adreslerinden online bağış ve TDV Mobil Bağış uygulamasından kurban bağışında bulunabilecekleri gibi il ve ilçe müftülükleri, TDV şubeleri, din görevlileri, tüm PTT şubeleri ve bankalar aracılığıyla da bağışta bulunabilirler. Yurt dışında yaşayan hayırseverlerimiz ise din hizmetleri müşavirlikleri, ataşelikleri, koordinatörlükler ve bu ülkelerdeki cami dernekleri ile din görevlileri vasıtasıyla kurban vekaletlerini vakfımıza emanet edebilirler.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.