Hayallerindeki çevreyi duvarlara yansıttılar

Hayallerindeki çevreyi duvarlara yansıttılar

İl Çevre ve Orman Müdürlüğü tarafından, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle 17 Haziran tarihleri arasında kutlanacak olan, Çevre Haftasında Konya genelinde birçok etkinlik düzenlenecek

İl Çevre ve Orman Müdürlüğü tarafından, ‘5 Haziran Dünya Çevre Günü’ nedeniyle 1–7 Haziran tarihleri arasında kutlanacak olan, ‘Çevre Haftası’nda Konya genelinde birçok etkinlik düzenlenecek. Dünya Çevre Günü’nün ilk etkinliğini dün İl Çevre ve Orman Müdürlüğü önünde bulunan Meram Eskiyol Havzan üst geçidinin duvarının boyanması oluşturdu.

İl Çevre Orman Müdür vekili Namık Ceyhan, yaptığı açıklamada, “5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle müdürlük olarak bir takım etkinlikler düzenliyoruz. Bunlardan ilkini müdürlüğümüz karşısında bulunan üst geçidin duvarlarının boyanması oluşturdu. Konya Çimento Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü Öğretmeni Mustafa Harputlu’nun önderliğinde öğrenciler güzel bir çalışma yaptılar. Amacımız çevre günü nedeniyle güzel bir tablo oluşturmak” dedi.

Konya Çimento Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü Öğretmeni Mustafa Harputlu ise konuşmasında öğrencilerinin başarısından gurur duyduğunu söyledi. Harputlu, “Çevre günü nedeniyle bize gelen teklif ile öğrencilerimiz mesai saatlerinin dışında bu duvarı boyamayı istedi. Biz okul olarak bu tür etkinliklere destek veririz. Ancak öğrencilerimizin mesai saatlerinin dışında ve gerekli şartlar yerine getirildiğinde şehrimizin diğer alt geçit ve benzeri yerlerini bu şekilde güzelleştiririz. Böylelikle hem öğrencilerimiz başarılarını sergilemiş olur hem kendilerinin eğitimi için önemli bir katkı sağlanmış olur” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Konya Çimento Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü öğrencileri üst geçidin yan duvarlarına, ‘Gökdelenlerden doğaya’ konulu tabloyu yansıtmak için kolları sıvadı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.