Hayallerin gerçeğe dönüştüğü atölye

Hayallerin gerçeğe dönüştüğü atölye

Girişimci üç kadın; Nagehan Özer, Emine Polat, Lütfiye Alp Kalaycı tarafından açılan ve isimlerinin baş harflerinden oluşan NEL Sanat ve Tasarım Atölyesi’nde objeler sanat eserine dönüşüyor, el sanatları hayal gücü ile buluşuyor, eski mobilyalar yepyeni t

20 yıllık bir geçmişe dayanan dostluklarının samimiyeti, keyfi ve huzurunun her köşeye sindiği, girişimci üç kadının hayalini gerçeğe dönüştürdüğü NEL Sanat ve Tasarım Atölyesi’nde, polyester, ahşap, seramik dekoratif objeler ile boya ve yardımcı malzemelerin, çini boya ve yardımcı malzemelerin satışı yapılıyor. Polyester, ahşap, seramik objeleri boyama, çini boyama, suluboya resim ve makrome yapma alanlarında kurslar düzenleniyor. Sipariş üzerine kişiye özel tasarımlar yapılıyor ayrıca eski eşya ve mobilyaların boyama ve yenileme çalışmaları gerçekleştirilirken, isteyenlere danışmanlık hizmeti de veriliyor.

Farklı dekoratif ürünlere sahip olmak, evlerindeki eşyaları, mobilyaları yeni bir tasarımla dönüştürmek isteyenleri atölyelerine beklediklerini ifade eden Nagehan Özer, Emine Polat ve Lütfiye Alp Kalaycı, amaçlarının hayalleri gerçeğe dönüştürmek olduğunu belirterek, atölyeyi açmalarında maddi, manevi desteklerini esirgemeyen eşleri; Gökhan Özer, Targun Polat ve Eyüp Kalaycı’ya da teşekkürlerini ifade ettiler.

HAYALİMİZİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRDÜK

Atölye işletmecilerinden Lütfiye Alp Kalaycı, atölyeyi açma serüvenleri hakkında şunları söyledi: “Mart ayında atölyemizi açtık. Aslında uzun zamandır hobi olarak yaptığımız dekoratif polyester, ahşap, seramik obje boyamaların ardından çini boyama ve eski eşyaları, mobilyaları yepyeni tasarımlarla boyama konularında katıldığımız kurs ve atölye çalışmaları sonucunda, bütün bu çalışmaları içinde barındıran bir atölye kurma fikri doğdu.”

“Bizler; polyester, ahşap, seramik, çini boyama; suluboya resim, makrome yapma, mobilya ve eski eşyaları yenileme/dönüştürme gibi farklı alanlarda çalışmalar yaptığımız için geniş bir yelpazede farklı çalışmaları bünyemizde gerçekleştirebiliyoruz” diyen Kalaycı, “Bu, atölyemizi özel kılan bir durum aslında. Çünkü, keyif verecek bir hobi edinmek herkesin el becerisine ve yeteneğine göre olduğu için herkese göre bir sanat dalımız var. Çini, seramik, resim veya değişik malzemelerden dekoratif obje boyama tercih edebilirler. Ya da eski eşyalar, mobilyalar üzerinde hayal güçleriyle dönüşümler yapabilirler. Ama öncelikle isteğimiz; atölyemize gelen tüm konuklarımızın bizimle beraber bu keyfi ve zevki bir kahve eşliğinde almaları ve mutlu olmaları. Bu anlamda hobi edinmek isteyen, yeteneklerini keşfetmek isteyen, ‘ben yaptım’ demenin mutluluğunu yaşamak isteyen tüm hanımları atölyemize; obje ve malzeme temini, boyama teknikleri danışmanlığı, kurslarımız ve siparişleri için bekliyoruz. Pandemi süreci ile birlikte ara versek de en kısa sürede kişiye özel veya gruplara dekoratif obje boyama ve teknikleri, çini boyama, seramik boyama, makrome yapımı, eski eşyaların ve mobilyaların dönüştürülmesi, yenilenmesi ile ilgili kurslarımız da devam edecektir” ifadelerini kullandı.

adsiz-004.jpg

ATÖLYEDE HANIMLARA YÖNELİK KURS

Atölyedeki çalışmalar, kurslar hakkında bilgi veren Nagehan Özer ise şunları söyledi: “Atölyemiz pandemi sürecinde ve yakın bir zamanda açılmasına rağmen yoğun bir ilgi ile karşılandı. Kısa sürede Türkiye’nin el sanatları alanında hizmet veren lider boya markası CADENCE’in bayiliğini alarak atölyemizde satışlarını yapmaya başladık. Polyester, ahşap objelerde toptan ve perakende dekoratif ürün temin etmede Türkiye’nin çok önemli önde gelen tedarikçileri ile güzel bir işbirliği sağladık. Atölyemizde dekoratif ham veya boyanmış obje temini, obje boyama, boya malzemeleri satışı, çini, suluboya resim çalışmaları, eski eşyaları, mobilyaları yenileyerek dönüştürme çalışmaları yapmaktayız. Bu çalışmalarda kurs ve danışmanlık hizmetleri de vermekteyiz. Ayrıca sipariş üzerine çalışmalar da yapmaktayız. Atölyemizin instagram sayfasında örnek çalışmalar mevcut olup, ilgi duyanlar instagram sayfamızdan ürünleri inceleyerek şehir içi ve şehir dışı siparişlerini verebilecekleri gibi atölyemize gelerek de ürün alımı yapabilirler, siparişlerini verebilirler.”

ESKİ EŞYALARI ATMIYORUZ, YENİLİYORUZ

Gündelik yaşamdaki sıradan bir objeyi yeniden dekoratif ya da kullanıma uygun hale getirdikleri gibi yeni dekoratif ürünler de tasarladıklarını ifade eden Emine Polat da bu şekilde hayalleri gerçeğe dönüştürdüklerini belirterek, “Atölyemizde farklı malzemeler üzerine uygulanan farklı tekniklerle eskimiş ya da kullanımından vazgeçilmiş eşyaları, mobilyaları, aksesuarları, objeleri yenileyerek, günümüze kazandırıyoruz. Bize gelen ürünleri önce temizliyoruz, istenilen tasarıma göre boyamasını yapıyoruz. Yeniden dekoratif aksesuar ya da kullanıma uygun hale getiriyoruz. Bu durum insanları mutlu ediyor. Çünkü evlerinde eski ürünleri atmak istemiyorlar ya da mutfak dolaplarını, eşyalarını değiştirmek yerine farklı bir tasarımla kullanmak istiyorlar. Bu anlamda çok sayıda ev eşyasını yeniledik ve müşterilerimize yardımcı olduk” diye konuştu.

Üç arkadaş, NEL Sanat ve Tasarım Atölyesi’ni açmaktan çok mutlu olduklarını vurgulayarak, sanatla ilgilenmenin insanı rahatlattığını bu anlamda el sanatlarına ilgi duyan, hobi edinmek isteyen, farklı dekoratif ürünlere evlerinde yer vermek isteyen, eski eşyalarını yeni tasarımlarla yenilemek isteyenleri atölyeye beklediklerini ifade ettiler.

İBRAHİM BÜYÜKEKEN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.