Hastalar ve sağlıkçılar tiyatro gösterisi sundu

Hastalar ve sağlıkçılar tiyatro gösterisi sundu

Beyhekim Toplum Ruh Sağlığı Merkezindeki hastalar ve sağlıkçıların oyunu büyük ilgi gördü. Hemşire Cennet Gezer, kayıtlı 500 hastalarının olduğunu, bu hastaların gün içinde sosyal aktivitelere katılabilmelerini sağlamaya çalıştıklarını söyledi

Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesindeki Beyhekim Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde (TRSM) tedavi gören hastalar ile personel tarafından tiyatro oyunu sahnelendi.

Selçuklu Belediyesi Nikah Salonu'nda gösterime sunulan "Güldür Güldür TRSM" oyununu, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç'un yanı sıra sağlık görevlileri ve hasta yakınları izledi.

TRSM'de tedavi gören hastalar ile sağlık çalışanlarının görev aldığı 3 skeçlik gösteri, komik sahneleriyle izleyicileri güldürdü.

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Selvi, hizmet başkanları, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ömer Faruk Erkoçak, TRSM’de tedavi gören danışanların yakınları ile birlikte çok sayıda sağlık çalışanı da takip etti.

PEKYATIRMACI’DAN DESTEK

Tiyatro gösterisi sonrası kısa bir konuşma yaparak organizasyonda emeği olan sağlık çalışanlarına ve TRSM danışanlarına teşekkür eden Prof. Dr. Koç, “İl Sağlık Müdürlüğü olarak TRSM hizmetlerinin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Bu kapsamda, TRSM için yeni bir bina kazandırılması noktasında yaklaşık 2 yıl önce girişimlere başladık. Selçuklu Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Pekyatırmacı, bizlerin bu çalışmalarına destek verdi ve güzel bir alanda arsa tahsisi gerçekleştirerek TRSM bina projesini hazırlattı. Projemiz tamamlandığında, daha modern ve fiziki şartları çok daha geniş bir ortamda daha güzel ekipmanlar ile TRSM danışanlarımıza hizmet edecek olmanın gururunu duyacağız, mutlu olacağız” dedi.

TRSM'de görevli hemşire Cennet Gezer ise, kayıtlı 500 hastalarının olduğunu, bu hastaların gün içinde sosyal aktivitelere katılabilmelerini sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

TOPLUMA DAHA İYİ ADAPTE OLABİLMEK İÇİN

Sergilenen oyunun, merkezde hizmet veren bir atölye tarafından hazırlandığını aktaran Gezer, "İki hocamızın desteğiyle, halk eğitim öğretmenleriyle beraber çalışıyoruz. Onların yönettikleri, bizlerin de destek vererek şekillendirdiği bir performans ortaya çıktı." dedi.

Merkezdeki hastaların, toplum içinde var olabilmeleri için mücadele ettiklerini vurgulayan Gezer, "Onları topluma daha iyi adapte edebilmek ve 'Bizler de sizler gibi her alanda varız.' diyebilmeleri için yaptığımız bir etkinlik. Bu etkinliğimiz bir ilk. Devamının geleceğini düşünüyoruz" ifadesini kullandı.

HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.