Hasta Yatağında Okul İçin 600 Bin Lira Bağışta Bulundu

Hasta Yatağında Okul İçin 600 Bin Lira Bağışta Bulundu

Eski sinema sanatçısı, kanser hastası İzmirli Pervin Par, adına okul yaptırılmak üzere Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü'ne 600 bin lira bağışta bulundu.

Eski sinema sanatçısı, kanser hastası İzmirli Pervin Par, adına okul yaptırılmak üzere Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü'ne 600 bin lira bağışta bulundu. Protokol töreni ise hasta yatağında yapıldı.

Kanser hastası eski sinema sanatçısı Pervin Par, umutlarını yeşertmek için eğitimde mahrumiyetin yaşandığı Güneydoğu’da okul yaptıracak. İzmirli Par, okul için bölgede en çok derslik açığının yaşandığı Şanlıurfa’yı tercih etti. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucunda nihai karar verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, okul yaptırmak isteyen hayırsever Par’ı kaldığı hastanede ziyaret ederek, hasta yatağında bağış protokolünü imzaladı.

Eğitimli ve kaliteli bir gençlikle ümitlerinin yeşereceğini dile getiren Par, hasta yatağında protokolü imzaladı. İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci ise hayırseveri kutlayarak, protokol sonrası çektirdiği fotoğrafı Twitter hesabından paylaştı. Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Müdür İlci, Pervin Par’ın örnek olacak bir davranış sergilediğini belirterek, eğitim seviyesinin daha yükselebilmesi için tüm iş adamlarına örnek olmasını istedi. İlci, Pervin Par’ın, öğrencilerin mahrumiyet içinde değil de güzel ortamda eğitim görmesini istediğini bildirdi.

Müdür İlci, hasta Par’ın duygularını şu şekilde aktardı: “Mahrumiyet yaşanan bir bölgede eğitime yatırım yapmak istemiş. Burada yapacağı yatırımın daha verimli olacağını düşünmüş. Bunun için Güneydoğu’yu tercih etmiş. Bölge içerisinde de Şanlıurfa’yı uygun bulmuş.”

Yapılan bağışı çok önemsediğini dile getiren İlci, “Bu bizim için çok önemli bir değere sahip. Bizim ilimizde de iş adamlarımızın bu hayırsever hanımefendiyi örnek alarak yatırım yapabileceklerinin göstergesidir. Bu anlamda bölgemizdeki hayırseverlere örnek olmasını temenni ediyoruz. İnşallah daha fazla duyarlı olurlar.” dedi.

Hayırsevere, tüm öğrenciler adına teşekkürlerini sunan Müdür İlci, yapılan bağışı büyük bir katkı olarak kabul ettiklerini anlattı. Bu arada, hayırsever Pervin Par’ın adı Yıldıztepe’de Ayhan Şahin Endüstüri Meslek Lisesi bahçesinde bulunan anaokuluna verilecek.

CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.