Hasan Ekici: "Konya sokaklarında AK Partili yöneticileri göremiyoruz"

Hasan Ekici: "Konya sokaklarında AK Partili yöneticileri göremiyoruz"

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta’nın Kanal 42 televizyonunda yayınlanan Sümenaltı isimli programda yaptığı açıklamalara tepki gösterdi

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta’nın Sümenaltı isimli programda yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. Ekici, açıklamasında şunları söyledi: Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta’nın 16 Ekim Perşembe günü Konya’da katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamalar ve ruh hali artık iktidarın gücünü günden güne kaybettiğinin göstergesidir. Leyla hanımın açıklamalarının satır araları halkın gündeminden oldukça kopuk oldukları izlenimini vermektedir. Televizyon programının formatı canlı yayın olduğu halde Leyla hanımın bu programa canlı olarak katılmasını arzu ederdik. Programın bant yayın yapılmasının sadece Leyla Hanımın iş yoğunluğunuzdan dolayı olduğunu düşünmek istiyoruz. Seçilmiş bir partiyiz, iktidardayız derken; seçilmiş bir başbakanın görevden el çektirilip pelikana yem edilmeye çalışılmasına, makam ve mevki uğruna sessiz kaldığınızı tüm Konya kamuoyu bilmektedir

ONE MİNUTE ÜZERİNDEN SİYASET YAPIYORLAR

One minute olayının üzerinden 10 yıldan fazla geçmesine rağmen söyleyecek sözü olmayanlar hala one minute üzerinden siyaset yapıyorlar. One minute olayının en önemli kahramanlarından biri de Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’dur. Bunu Leyla Hanım da çok iyi bilmektedir.

Senin rektörün, benim rektörüm kavgasına ve pazarlığına girenler genel başkanımızı hırs, makam ve mevki uğruna parti kurmakla itham edemezler. Leyla Hanım siz de biliyorsunuz ki Sayın Davutoğlu hırs, makam ve mevki hesabı yapsaydı, başbakanlığı bırakmaz ve düşük profilli bir başbakan olarak koltuğunda kalırdı.

BİRŞEYLER DÜZELSİN DİYE YOLA ÇIKTIK

Sadece Ak Parti’ye zarar vermek için yola çıktığımızı ve parti kurduğumuzu söylediniz. Leyla hanım şunu iyi bilmelisiniz ki bu bir tavan hareketi değil, taban hareketidir. Siz de biliyorsunuz ki genel başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu parti içerisinde bir şeyler düzelsin diye çok uğraştı. Yolsuzluklara karşı çıktı. Temiz siyaseti savunduğumuz için parti içinde birilerini rahatsız ettik. Şeffaflık, siyasi etik ve imar yasasını kim hazırladı, kim karşı çıktı? Parti içerisinde doğruları konuştuğumuz için dolandırıcılıkla, hainlikle itham edildik. Leyla Hanım, Genel Başkanımız partiden ayrılmadı ihraç edilmek istendi.

VATANDAŞ OLUP BİTENİ ÇOK İYİ GÖRÜYOR

Asıl sizin söylemleriniz vatandaşın aklıyla alay etmektir. Konya sokaklarında bizler tüm teşkilatlarımız ile dolaşıyoruz, ama sizleri göremiyoruz. Vatandaşın karşısına çıkacak yüzü olmayanlar, herhalde sokaklarda dolaşmadıkları için bizi göremiyorlar. Vatandaş sizin dediğiniz gibi olanı biteni çok iyi görüyor. Öncelikle çıkın 18 yılın tüm sorumluluğunun, günahıyla sevabıyla sayın Erdoğan’a ait olduğunu dile getirin. Olumsuz her şeyi başkalarına atmayı bırakın. Konya milletvekili olarak, millet ve memleket için “hayırlı olsun“ bile diyemeyen birinin bu açıklamalarını esefle kınıyoruz.”

HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum