Has Parti'li adaylardan esnaf ziyareti

Has Parti'li adaylardan esnaf ziyareti

Halkın Sesi Partisi Konya Milletvekili Adayları Bülent Canca ve Yavuz Sözer, Meram Eski Yol Bölgesinde yer alan kömürcü ve oduncu esnafını ziyaret etti

Esnafla sohbet eden adaylar seçim vaatlerini anlattılar. Halkın Sesi Partisi Konya Milletvekili Adayı Bülent Canca yaptığı açıklamada “Sayısı 5 milyonu bulan meslek lisesi ile fakülte ve yüksek okul mezunu gençler üretken alanlarda kendi işinin sahibi olma imkânına sahip olacaklardır. Kalkınmanın plan, uygulama ve desteklerinin yerelleşmesi demokrasiyi derinleştirip siyasal katılımı artıracaktır. Tüm üretici yapılar ajanslara üye olacak ve yerinden teşvik ve denetime gireceklerdir. Bu şekilde başta esnaf ve küçük üreticiler olmak üzere kayıt dışı tüm ekonomik birimler kayıt altına alınarak “kayıtlı ekonomi” teşvik edilmiş olacaktır” dedi.

Has Parti Konya Milletvekili Adayı Yavuz Sözer ise adil bir vergi sistemi kurulacağını anlatarak şunları kaydetti:
"Yatırım ve istihdam üzerindeki vergi yükü azaltılacaktır. Herkes mali gücü ile doğru orantılı vergi ödeyecektir. Yüksek vergi oranları yerine vergi tabanının genişletilmesi sağlanacaktır. Harcama üzerinden alınan dolaylı vergiler yerine gelir ve servet üzerinden alınan doğrudan vergiler öne çıkarılacaktır. Her türlü gelirin asgari ücret tutarındaki kısmı vergiden muaf tutulacaktır. Başta faiz gelirleri ile kentsel rantlar olmak üzere her türlü rant etkin bir şekilde vergilendirilecektir. Lüks tüketim etkin şekilde vergilendirilecektir" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.