Harun Erkan: Seydişehir'in 50 yılını planlayacağız

Harun Erkan: Seydişehir'in 50 yılını planlayacağız

Saadet Partisi Seydişehir Belediye Başkan Adayı Harun Erkan, hedeflerinin liyakatli ve şeffaf belediyeciliğini hayata geçirmek olduğunu belirterek, “Seydişehir’in 5 yılını değil 50 yılını planlayacağız” dedi

Saadet Partisi Seydişehir Belediye Başkan Adayı Harun Erkan ve Saadet Partisi Konya İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Uyar Merhaba Gazetesi’ni ziyaret ederek, seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ziyarette Merhaba Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Dr. İbrahim Büyükeken de hazır bulundu. Ziyarette seçim çalışmalarından bahseden Saadet Partisi Seydişehir Belediye Başkan Adayı Harun Erkan, liyakatli, katılımcı ve şeffaf bir belediyecilik hizmeti vereceklerini açıkladı. Seydişehir’in yıllardır yanlış yönetildiğini ve hizmetlerin yetersiz kaldığını dile getiren Harun Erkan, “Halkımızın önceliklerini ve yararını gözeterek hizmet edecek ve liyakatli kadrolar ile çalışacağız. Parti sadakatini değil liyakati önceleyerek işe alımlar yapacağız. İşini hakkıyla yapan personelimizin ekmeği ile oynamayacak emeğinin karşılığını hakkıyla ödeyeceğiz. Bizler yerinden yönetişimin gereği olarak karar alma süreçlerinde sizleri de sürece dahil edeceğiz. Siyasi parti temsilcilerimizin, kurumlarımızın, meslek odalarımızın, basın mensuplarımızın, muhtarlarımızın yer aldığı "Şûra Meclisi" isimli istişari bir meclis ile şehrimize ilişkin kararları birlikte vereceğiz. Yetki ve kaynaklarımızı kamu yararına uygun şekilde kullanacak ve attığımız her adımın hesabını sizlere vereceğiz. Bu çerçevede bütçemizi, harcamalarımızı, projelerimizi “Halk Buluşmaları” yaparak sizlerle mutat şekilde paylaşacağız. Kaynaklarımızı sizlerin öncelikli sorunlarını çözmeye seferber edecek, israftan kaçınacağız. Şehrin asli sorunlarını çözerek imkanlarımızı verimli şekilde kullanacağız. Sizleri ucuz, kaliteli ve hızlı hizmetlerle kavuşturacağız” dedi.

SEYDİŞEHİR’İN 50 YILINI PLANLAYACAĞIZ

“Şehrimizin 5 yılını değil 50 yılını planlayan, koltuğunu değil şehrini önceleyen bir belediyecilik anlayışını hayata geçireceğiz. Rantı değil, halkı önceleyen bir şehir planlamasını hayata geçireceğiz” diyen Erkan, şunları söyledi: “Bizler şehrimizin gelecekteki 5 yılını değil 50 yılını planlayacak bir şehir planlamasını hayata geçirmek istiyoruz. Bugün şehrimizin birçok mahallesinde okul, cami, aile sağlık merkezi, yeşil alan ve otopark sorunları baş göstermektedir. Bizler tüm teknik uzmanlıklara başvurarak rantı değil halkı önceleyen bir şehir planlaması ortaya koyacağız. Bu çerçevede şehrimizin araç ve yapı stoğunu gözetecek; trafik, ulaştırma mühendisliği gibi teknik uzmanlıklara başvurarak şehrimizin trafik sorununu çözeceğiz. Kapalı ve açık otopark projeleri ile park sorununu çözeceğiz. Şehrimize yeni sosyal yaşam alanları ve yürüyüş yolları kazandıracağız. Şehrin büyüme yönünü dikkate alarak Hayvan Pazarımızın Sebze Pazarına dönüştürülmesi sağlanacak ve bu sayede uzakta kalan mahallelerimiz uzun mesafeleri kat etmeden pazar ihtiyacını giderebilecektir. Üniversite, Cezaevi, Toki Konutları, Saadetler ve Bahçelievler mahallelerimizde yaşayan insanlarımızın sağlığını etkileyen çöp yangınları gibi olumsuzlukları gidermek amacıyla Çöp Depolama Alanını taşıyacak ve Katı Atık Depolama Tesisi yapacağız. Yerel yönetimlerin en önemli görevlerinden birisi de temiz ve ucuz içme suyu teminidir. Bu çerçevede asli yetkili olan KOSKİ ve DSİ nezdinde her türlü girişimde bulunacak ve şehrimizin dört bir yanında temiz ve kaliteli içme suyunun teminini sağlayacağız.”

2-1-960x640.jpgİLÇEYİ CAZİBE MERKEZİ YAPACAĞIZ

Seydişehir’in termal turizm konusunda cazibe merkezi yapacaklarını kaydeden Erkan, “Termal su havzamızda aynı zamanda sağlık turizmine yönelik çalışmalar yapılacaktır. Kamp ve Karavan alanları ile şehrimizin doğal güzelliklerinin keşfedilmesi sağlanacak. “KuğuluFest” projesi ile gastronomiden teknolojiye, kültür sanattan yerel festivallere kadar birçok festivale ev sahipliği yapacağız. Arkeolojik kazı ve haritalandırma çalışmaları ile şehrimizi Çatalhöyük benzeri bir arkeolojik turizm destinasyonu haline getireceğiz. Küpe Çukuru'nun şehrimize tekrar kazandırılmasına yönelik olarak gerekli hukuki ve siyasi girişimlerde bulunacağız. Şehrimizin banisi Seyyid Harun Veli Hazretlerini Anma Haftası Etkinlikleri düzenleyerek şehrimizin kurucusuna olan vefa borcumuzu ifa edecek ve kendilerinin daha yakından tanınmalarına katkı sunacağız” diye konuştu.

TARIM VE HAYVANCILIK GELİŞTİRİLECEK

Tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi konusunda projelerinin olduğunu kaydeden Harun Erkan, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Belediye-Özel sektör iş birliği ile Et Entegre ve Mandıra Tesisleri kurulacak, ilçemizde hayvancılık geliştirilecektir. İlçemizde yetiştirilen tarım ürünlerinin uygun şekilde pazarlanabileceği Sebze Hali yapılacaktır. İlçemizde yetiştirilen tarım ürünlerinin gerçek değerini bulması ve pazarlanması amacıyla Hububat Borsası gerçek kimliğine kavuşturulacaktır. Üretici Birlikleri ve Kooperatifleri ile projeler geliştirilerek, ürünlerin markalaşması ve pazarlanması noktasında destek sağlanacaktır. Termal kaynaklarımızdan istifade ederek “Jeotermal Seracılık” faaliyetlerinin yapılması için çalışacağız. Katı Atık Depolama Tesisi inşa ederek çevresel, kimyasal ve sanayi atıklarını zararsız hale getireceğiz. Çöp Gazından Enerji üretecek ve bu elektrik enerjisini belediye tesislerimizde kullanacağız. Ayrıca alt gelir grubunda yer alan ailelerimizin kullanımına sunacağız. GES (Güneş Enerji Santralı) ve RES (Rüzgar Enerji Santralı) projelerine ağırlık vererek enerji üretimimizi arttıracağız.”

2-2-harun-erkan-960x640.jpg

GENÇLİK, EĞİTİM VE SPOR YATIRIMLARI ARTACAK

Gençlerin eğitimine ve istihdamına yönelik projelerin sayısının da artırılacağını aktaran Saadet Partisi Seydişehir Belediye Başkan Adayı Harun Erkan, sözlerini şöyle tamamladı: “Ülkemizde derinden hissedilen genç işsizlik sorununa yerel bazda çözüm üretmeye çalışacağız. Meslek liselerimiz ile belediye iştiraklerimizin ortak projeler yürütmelerini sağlayarak istihdam imkânı üretecek, sizleri işverenlerle buluşturacağız. Okullarımızın fiziki ihtiyaçlarını gidereceğiz. Bedeni gelişiminize katkı sunmak, yeteneklerinizi ortaya çıkarmak amacıyla sportif faaliyetlere yönelik projeleri hayata geçireceğiz. Sürdürülebilir finansman modelleri ile sahipli kulüp projeleri dahil olmak üzere futbol, basketbol, voleybol başta olmak üzere takım sporlarında profesyonel liglerde yarışmayı hedefleyeceğiz. "Toros Kartalları" ünvânımızın gereği olarak sportif anlamda şehrimizi tekrar yükselişe geçireceğiz. Bireysel sporları ve zeka oyunlarını da destekleyerek, siz gençlerimize hizmet edeceğiz. Kuğulu Tabiat Parkı'ndan Kocakoru Ormanı Tabiat Parkı'na kadar olan bölgede doğa sporlarının yaygınlaşması için projeler geliştireceğiz. Bu alanda Çadır ve Karavan Kamp alanları oluşturacağız. Bu bölgemizde dağcılık, kaya tırmanışı, doğa yürüyüşü, atıcılık ve avcılık, olta balıkçılığı ve bisiklet sporlarına yönelik gerekli düzenlemeleri ve projeleri hayata geçireceğiz.” Erkan, tiyatro, konferans, söyleşi, fuar, festival ve konser gibi kültür sanat etkinliklerinin sayısını ve niteliğini de artıracaklarını kaydetti. Erkan, “Engelli vatandaşlarımızın belediye tesislerimize ve sosyal yaşam alanlarına erişimleri kolaylaştırılacaktır. Kuracağımız İstihdam Bürosu ile engelli vatandaşlarımızın istihdamını kolaylaştıracağız. -Şehrimizin Alacabel Tüneli, Seydişehir- Bozkır Yolu çalışmaları, Kızılcaköy- Üzümlü güzergahının açılması, hastane sorunu gibi sorunlarının çözümünde gerekli tüm girişimlerde bulunarak bu sorunların giderilmesini sağlayacağız.”

M. Ali Nurullahoğulları

Kaynak:M. Ali Nurullahoğulları

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.