Halkı kandırıyorlar

Halkı kandırıyorlar

Saadet Partisi İl Başkanı Veli Tolu: 88 açılış yaptık söylemleriyle halkı kandırıyorlar

88 AÇILIŞ OYUNU

 

Saadet Partisi Konya İl Teşkilatı Aralık ayı Genişletilmiş İl Divan Kurulu Toplantısı’nda konuşan İl Başkanı Veli Tolu, belediyeleri eleştirdi. Tolu, “Bisiklet yolları açtılar, sonu duvara tosladı. Zaten var olan dönen kavşakların bir tarafını göbeklendirdiler, trafiği içinden çıkılmaz hale getirdiler. Trafiği ışıktan kurtarmak ve rahatlatmak için alt ve üst geçitler yaptılar, geçitlerin sonu ışıkta bitti. Aydınlıkevler Altgeçidi ise eşi görülmemiş bir facia” dedi.

 

KRİZ BAĞRIMIZI DELDİ DE GEÇTİ

 

Adalet ve Kalkınma Partisi Hükümetinin yaptığı bir çok yatırımın yanlış ve yersiz olduğunu dile getiren Veli Tolu, en büyük yanlışlardan birinin de ekonomi alanında olduğunu ifade etti. Tolu, “Başbakan yaptığı açıklamalarda kriz bize teğet geçti diyor. Vatandaş ise kriz, bağrımızı deldi de geçti diye ağlıyor. Buradan da anlaşılıyor ki, kriz sadece hükümet yöneticilerini ve onların yakınlarını teğet geçmiştir” diye konuştu.

 

 

 

BAZI İLÇE VE BELDELERDE ADAYLAR AÇIKLANDI

 

Toplantının sonunda bazı ilçe ve belde belediye başkan adayları açıklandı. Açıklanan isimler ise şöyle: “Ilgın: Yetkin Özalp, Kadınhanı: M. Sami Büyükyılmaz, Sarayönü: Musa Zeybek, Emirgazi: Savaş Atçeken, Hadim: İhsan Aydoğdu, Bozkır-Sarıoğlan: Alparslan Kap, Hüyük-Selki: İshak Aydoğdu, Altınekin-Akıncılar: Halil Kaplan, Taşkent-Balcılar: Ahmet Karaalp, Akşehir-Adsız: Ekrem Aydın, Karatay-İsmil: Mevlüt Aydın, Ladik: Yusuf Hızarslan.”

 

Milleti uyutuyorlar

 

 

Saadet Partisi’nin Aralık ayı İl Divan Kurulu Toplantısı’nda konuşan Veli Tolu, mevcut yönetimin yaptığı çalışmaların milleti uyutmaktan başka bir şey olmadığını ifade etti

 

 

 

 

Toplantının açılışında konuşan Saadet Partisi İl Başkanı Veli Tolu, seçim sürecinde yaptıkları çalışmaları anlattı. 1 ay içinde yaklaşık bin ev ziyaret ederek halkla birlikte olduklarını ifade eden Veli Tolu, “Bunları yaparken de halkımızın bizden ne istediğini ve yerel seçimlerde taleplerinin ne olduğunu anlamaya çalıştık. Ama bizim yaptığımız bu çalışmaları, bazılarının anlaması mümkün değil. Bazıları siyaseti sadece görsellik ve şov olarak anlıyor. Oysa halkla beraber olmak ve onların taleplerini dinlemek, çözüm üretmek için yapılması zorunlu bir çalışmadır. Bunu bizden başka yapabilecek bir teşkilatta yoktur” diye konuştu.

Saadet Partisi yöneticileri olarak attıkları her adımın belli bir planın ürünü olduğunu ve Saadet Partisi ile alakalı hangi işin ne zaman yapılacağını iyi bildiklerini belirten İl Başkanı Tolu, “Geçen iki ay içerisinde içe dönük olarak yaptığımız çalışmalarda çok verimli neticeler aldık. İnsanımızın içine düştüğü sıkıntıları maddi ve manevi boyutuyla anlamaya çalıştık. Ve ihtiyaçlarına göre bir stratejiler belirledik” dedi. 

YAPILAN ESERLER MAKYAJDAN İBARET

 

Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Hayırlı Olsun’ sloganıyla gerçekleştirdiği eserlerin temellerinin Saadet Partisi döneminde atıldığına dikkat çeken Veli Tolu, “Kocaman kocaman ilanların, günlerce yapılan reklâmların sonucunda açılan 88 eserin pek çoğu bizim dönemimizden kalma projelerin tamamlanması ve eski yapılanlara makyaj yapılmasından ibaretmiş. Gerçi bunu ilk defa yapıyor değiller. Geçen sene de, 111 yeni fabrika açıyoruz diye yıllardan beri çalışan fabrikaları yeniden açma becerisini yine bu arkadaşlar başarmıştı. Demek ki açık olanı açmak alışkanlık haline geldi” diyerek eleştirdi.

6 yıldan beri iktidarda olan AKP hükümetinin Türkiye’ye kazandırdığı en iyi şeyin kriz üretmek olduğunu vurgulayan Tolu, AKP hükümetinin hemen her olayda ve özellikle seçim zamanlarında sürekli kriz üretmeyi alışkanlık haline getirdiğini ifade etti. AKP hükümetinin yaptığı yanlış uygulamaların sonucunda Türkiye’nin her alanda gerilediğini bildiren Tolu, verilen vaatlerin de tutulmadığını belirtti. AKP’nin 2007 yılına kadar başörtüsünü gündemde tuttuğunu ve yalandan yapılan 2 anayasa değişikliği ile İmam Hatip liselerinin önündeki engellerin kaldırılmasını zorlaştırdığını kaydeden Veli Tolu, yapılan en büyük yanlışlardan birinin de üniversitelerde uygulanan keyfi başörtüsü yasağını anayasal bir problem haline getirmek olarak değerlendirdi.

KRİZ VATANDAŞIN BAĞRINI DELEREK GEÇTİ

 

AKP hükümetin yaptığı en büyük yanlışlıklardan birinin de ekonomi alanında yapıldığını ifade eden Saadet Partisi İl Başkanı Veli Tolu, “Şu anda yaşanan küresel kriz sadece bir ekonomik kriz değil aynı zamanda bir medeniyet krizidir. Yani dünyaya dayatılan faizci ekonomik sistemin çöktüğünü tescilleyen bir krizdir Bu yüzden farklı bir dünya görüşünü ortaya koyacak yepyeni bir anlayışa ve yepyeni bir sisteme ihtiyacımız vardır. Oysa bu hükümet iş başına geldiği günden bu yana küresel sisteme entegre olmaya çalışmaktadır. Başbakan görmeyen gözlerden, duymayan kulaklardan bahsetmesine rağmen aslında kendisinin de bizim bu söylediklerimizi görmediği ve duymadığı açıkça ortadadır. Başbakan krizin bize teğet geçeceğini söylüyor. Vatandaş ise ‘Ne teğet geçmesi, kriz bağrımızı deldi de geçti’ diyerek ağlıyor. Hükümetteki arkadaşların teğet geçecek derken kastettiği şey millet değildir. Bu arkadaşlar biz derken milleti değil sadece kendi çevrelerini kastediyorlar. Evet, kriz hükümet üyelerine gerçekten teğet geçmiştir” ifadelerini kullandı. Tolu, “Hayatını zorlukla kazanan emekçiye, aybaşını nasıl geçireceğini düşünen memura, bu yıl ektiği buğdaya gübre atacak parası olmayan çiftçiye ve doğalgaz kazığını çıkaramadığı için fabrikasını kapatan sanayiciye teğet geçmemiştir” dedi.

 

YEREL İKTİDAR DA OYUN OYNAMAYA DEVAM EDİYOR

 

Geçtiğimiz hafta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla gerçekleştirilen 88 açılışın oynanan oyunun bir parçası olduğunu bildiren Veli Tolu, “Sayın başbakan geçen hafta Konya’ya geldi. Bütün milletin gözünün içine baka baka 88 açılış birden yaptı. Peki, nereleri açtı? Bu açılışların içinde pek çok cadde var. Bunların bir kısmının düzenleme adı altında açılışını yaptılar. Oysa ki, bu caddelerin pek çoğu bizim dönemimizde bitirilen ve açılan caddelerdi. Bisiklet yolları açtılar, sonu duvara tosladı. Zaten var olan dönen kavşakların bir tarafını göbeklendirdiler, trafiği içinden çıkılmaz hale getirdiler. Trafiği ışıktan kurtarmak ve rahatlatmak için alt ve üst geçitler yaptılar. İhsaniye ve Lamcı Alt Geçitleri’ni içinden çıkılmaz bir hale getirdiler. Alt geçitten çık ve kırmızı ışık bekle. Madem geçit yaptın, neden ışıklardan kurtarmadın? Aydınlık alt ve üst geçidi zaten eşi benzeri görülmemiş bir facia. Araçlar birbirlerini çaprazlama solluyorlar. Buda bizim arkadaşlara has bir belediyecilik anlayışı olsa gerek” sözleriyle eleştirdi.

Veli Tolu’nun ardından söz alan eski milletvekili ve Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Lütfi Yalman da hükümet ve yerel yönetimlerin yaptığı çalışmaların eksik ve yanlış olduğu değerlendirmesini yaptı. 

Veli Tolu’nun konuşmalarının ardından bazı ilçe ve belde belediye başkan adayları açıklandı. Adayların isimleri şu şekilde: “Ilgın: Avukat Yetkin Özalp, Kadınhanı: Mahmut Sami Büyükyılmaz, Sarayönü: Musa Zeybek, Emirgazi: Savaş Atçeken, Hadim: İhsan Aydoğdu, Bazkır Sarıoğlan: Alparslan Kap, Hüyük Selki: İshak Aydoğdu, Altınekin Akıncılar: Halil Kaplan, Taşkent Balcılar: Ahmet Karaalp, Akşehir Adsız: Ekrem Aydın, Karatay-İsmil: Mevlüt Aydın, Sarayönü Ladik: Yusuf Hızarslan.”

RASİM ATALAY

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum