‘Hak arama ve değerler  sendikacılığı yapıyoruz’

‘Hak arama ve değerler sendikacılığı yapıyoruz’

Sağlık-Sen Konya İl Başkanı Kerem Şafak, “Yalnızca hak arayışıyla yetinmeyip, değerler sendikacılığını da en üst düzeyde temsil etmeye devam ediyoruz.

Sosyal sendikacılığın, eser sendikacılığının, akademik sendikacılığın bayraktarlığını yapıyoruz” dedi 6 Haziran 1995 yılında kurulan Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) 29’uncu kuruluş yıl dönümünü kutluyor. Sağlık-Sen, 16 yıldır kesintisiz olarak genel yetkili sendika olarak görev üstleniyor.

Kuruluş yıl dönümüyle ilgili bir mesaj yayımlayan Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Kerem Şafak, 29 yıldır sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yanında duran, onların haklarını savunan, çalışma koşullarını iyileştirmek ve refahlarını artırmak için kararlılıkla çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

ADALET VE HAKKANİYET VURGUSU

29 yılda önemli başarılar elde ettiklerini kaydeden Başkan Şafak, “Bu süre zarfında elde ettiğimiz başarılar, birlikte verdiğimiz mücadelenin ve dayanışmanın bir sonucudur” dedi.

Sağlık-Sen’in sadece hak aramayla yetinmediğini aynı zamanda da değerler sendikacılığı yaptığına dikkat çeken Şafak, “Sağlık-Sen olarak, yalnızca hak arayışıyla yetinmeyip, değerler sendikacılığını da en üst düzeyde temsil etmeye devam ediyoruz. Sosyal sendikacılığın, eser sendikacılığının, akademik sendikacılığın bayraktarlığını yapıyoruz. Kuruluş ilkelerimiz ve değerlerimiz doğrultusunda, adil ve hakkaniyetli bir sendikacılık anlayışıyla üyelerimizin yanında olmaktan gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Sağlık-Sen’in kuruluşundan bugüne emek veren herkese teşekkür eden Şafak, sözlerini şöyle tamamladı: “Geçmişten günümüze Sağlık-Sen’e emek veren, gönül veren, tüm üyelerimize, genel başkan ve yardımcılarımıza, yöneticilerimize, şube başkanlarımıza, gençlik ve kadın kollarımıza, temsilcilerimize yürekten teşekkür ediyoruz. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının her zaman yanında olmaya ve onların haklarını savunmaya devam edeceğimizi bir kez daha vurguluyorum. Sağlık-Sen’e gönül veren, ömrünü bu uğurda vakfetmiş teşkilatımızın her bir mensubuna minnettarlığımı ifade ediyor, birliğimizin ilelebet payidar olmasını temenni ediyorum.”

HABER MERKEZİ

Kaynak:Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.