Hafta sonu havalar nasıl olacak?

Hafta sonu havalar nasıl olacak?

İşte hafta sonu planı için il il hava sıcaklıkları

Hava sıcaklığı kuzey, iç ve batı kesimlerde hissedilir derecede (3 ila 5 derece) azalacak, yurdun büyük bölümünde sağanak yağışlar etkili olacak.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, yurdun büyük bir bölümünde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların Denizli, Isparta, Burdur, Karaman, Niğde, Nevşehir, Kayseri, Sivas, Erzincan, Tunceli, Bayburt, Rize, Hopa, Antalya'nın iç ve yüksek kesimleri ile Mersin ve Adana'nın kuzey ilçelerinde kısa süreli ve yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Rüzgar batı kesimlerde kuzey ve batı, doğu bölgelerimizde güney ve batı yönlerden orta kuvvette, Marmara, Ege, Batı Karadeniz, Batı Akdeniz ile iç Anadolu'da kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek.

-KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI-

Yağışların; Denizli, Isparta, Burdur, Karaman, Niğde, Nevşehir, Kayseri, Sivas, Erzincan, Tunceli, Bayburt, Rize, Hopa, Antalya'nın iç ve yüksek kesimleri ile Mersin ve Adana'nın kuzey ilçelerinde kısa süreli ve yerel olarak kuvvetli olması olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, su baskını, yıldırım vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

-KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI-

Rüzgarın; Marmara, Ege, Batı Karadeniz, Batı Akdeniz ile iç Anadolu'da kuzeyli yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/sa) eseceği beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar v.b.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bazı illerde hava durumu şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu,öğle saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı.(14)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı ve hafif sağanak yağışlı.(15)

KONYA: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde aralıklı ve hafif sağanak yağışlı.(16)

İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı(19)

ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra iç ve yüksek kesimlerinde kısa süreli ve yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.(20)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlarine kadar aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı.(13)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı.(15)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı.(22)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerine kadar bölge geneli, akşam saatlerine kadar doğusu aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerine kadar bölge geneli, akşam saatlerine kadar iç kesimleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Denizli çevrelerinde kısa süreli ve yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu; bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Isparta, Burdur çevreleri, Antalyanın iç ve yüksek kesimleri ile Mersin ve Adana'nın kuzey ilçelerinde kısa süreli ve yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; batısında kuzeyli yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Karaman, Niğde, Nevşehir, Kayseri ve Sivas çevrelerinde kısa süreli ve yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; kuzeyli yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; kuzeyli yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Bayburt, Rize ve Hopa çevrelerinde kısa süreli ve yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Erzincan ve Tunceli çevrelerinde kısa süreli ve yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu; sabah saatlerinde Diyarbakır çevreleri ile öğle saatlerinden sonra doğusu(Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt çevreleri) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.