Hadim MYOda mezuniyet coşkusu

Hadim MYOda mezuniyet coşkusu

Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ile Hadim Meslek Yüksekokulunun 2010-2011 eğitim-öğretim yılı mezuniyet törenleri coşkuyla gerçekleştirildi

Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ile Hadim Meslek Yüksekokulu’nun 2010-2011 eğitim-öğretim yılı mezuniyet törenleri coşkuyla gerçekleştirildi.

Selçuk Üniversitesi Stadyumu’nda düzenlenen Sosyal Bilimler MYO mezuniyet törenine Genel Sekreter Fazilet Uyar, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Osman Akandere, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tahir Akgemci, öğretim üyeleri, veliler ve öğrenciler katıldı. Tören öncesi Konya Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı mini bir konser verdi. Sosyal Bilimler MYO Müdürü Prof. Dr. Osman Akandere, Genel Sekreter Fazilet Uyar ile okula destekte bulunan sponsor firmaların temsilcilerine teşekkür plaketi takdim etti. 9 bölümden mezun olan 1700 öğrenci diplomalarını hocalarının elinden alırken, bölümlerinde dereceye giren öğrencilere de diplomalarını ve ödüllerini protokol üyeleri verdi.

Törende söz alan Prof. Dr. Osman Akandere, üniversitelerin eğitim ve meslek kazandırmanın ötesinde farklı işlevleri de olduğunu belirtti. Prof. Dr. Akandere, “Üniversitelerin öğrencileri özgün düşünceler oluşturabilmesine yardımcı olmak, akılcı, bilimsel ve özgür düşünebilme becerisi kazandırmak, her yönden toplumsal hayata hazırlamak gibi görevleri de vardır. Geleceğimizin güvencesi sizleri, sağlam bir kişiliğe, sorun çözücü becerilere kavuşmanızı, ülkemizde ve dünyada kendinizi ispat edebileceğiniz bilgi, birikim ve tecrübe edinmenizi amaçlıyoruz” diye konuştu.

HADİM’DE DE COŞKU DORUKTAYDI

Selçuk Üniversitesi Hadim Meslek Yüksekokulu 2010-2011 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni de coşkuyla gerçekleştirildi. Hadim MYO Müdürü Öğretim Görevlisi Durmuş Ali Ceylan, öğrenci odaklı yönetim anlayışı ile çalıştıklarını belirtti. Konuşmaların ardından bölümlerinde birinci, ikinci ve üçüncü olan öğrencilere plaketleri protokol üyeleri tarafından verildi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.