Gürsu’da Fırın Denetimleri Artırıldı

Gürsu’da Fırın Denetimleri Artırıldı

Bursa Gürsu’da halkın güvenli gıda tüketmesini sağlamak amacıyla yapılan fırın denetimleri artarak devam ediyor.

Bursa Gürsu’da halkın güvenli gıda tüketmesini sağlamak amacıyla yapılan fırın denetimleri artarak devam ediyor. Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, fırınlar başta olmak üzere gıda maddesi üzerine faaliyet gösteren işletmelere denetleniyor.

Özellikle Ramazan ayının gelmesi ile ürün çeşitliliği ve satışları artan fırınlarda, Ramazan başlangıcından bu yana özellikle denetim yapılıyor. Gürsu’da faaliyet gösteren 20 fırında 32 kez denetim yapıldı. Denetimlerde, işletmelerin başta hijyen ve sağlık kurallarına uygunluğu olmak üzere, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın öngördüğü şekilde üretim yapıp yapmadıkları ve bakanlık tarafından belirlenmiş üretim normlarına (katkı maddeleri, tuz oranı vb) uyup uymadıklarına bakıldı.

Gıda denetçisi görevlilerce yapılan uygulamaların bazılarına İlçe Müdürü Yahya Işık da bizzat nezaret ederek, denetimleri yerinde takip etti. Işık, tespit edilen eksikliklerle ilgili işletme sahiplerine uyarılarda bulunarak, en çok tüketilen gıda ürünlerinden biri olan ekmek üretimi ve satışı aşamasındaki durumu gözlemledi.
CİHAN


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.