Gülen'in Avukatı: Beddua İddiası Çirkin, Densiz, Seviyesiz Bir İftiradan İbaret

Gülen'in Avukatı: Beddua İddiası Çirkin, Densiz, Seviyesiz Bir İftiradan İbaret

Fethullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, 'Başbakan'ın ölmesi için beddua edin' emri verildiği yönündeki haberleri yalanladı.

Fethullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, 'Başbakan'ın ölmesi için beddua edin' emri verildiği yönündeki haberleri yalanladı.

Psikolojik harekât, kara propaganda ve dezenformasyon amacıyla bu tür haberler yapıldığını belirten Albayrak, son günlerde ölme, öldürme ve suikast ifadelerinin sıkça dillendirilmeye başlandığını hatırlattı, bu tarz söylemlerden kaçınılmasını istedi.

Nurullah Albayrak'ın konuyla ilgili açıklaması şöyle:
"Bir kısım yazılı ve görsel medyada uzun zamandır en temel hukuk ve ahlak ilkeleri hiçe sayılarak yayınlar yapılmakta, yalan ve iftira hiç olmadığı kadar fütursuzca kullanılmaktadır. Bu yayınların habercilik gayesiyle değil, psikolojik harekât, kara propaganda ve dezenformasyon amacıyla yapıldığı kamuoyunun malumudur.

Yalan ve iftiradan medet uman bu odaklar tarafından, müvekkilimin ‘Başbakan'ın ölmesi için beddua edin emri verdiği’ şeklinde ahlaksızca bir iddia ortaya atılmıştır. Hukuku hiçe sayan bu kişiler ahlak ilkelerini de alt üst ederek insanları karalamaktan ne yazık ki çekinmemektedirler.

Çirkin, densiz, seviyesiz bir iftiradan ibaret olan bu iddia kesinlikle doğru değildir.

Olayları çarpıtma hıyanetini irtikâb eden, kara ruhlu, kara düşünceli, kara vicdanlı, kara kalemli bu insanlar, iftiralarına yenisini ekleyerek ‘Başbakanın ölmesi için beddua emri verildi’ diyebilmiştir. Bu alçakça iddiaya bir de bununla ilgili kayıtlar var denilerek kılıf uydurmaya çalışmak insafsızlık, vicdansızlık ve ahlaksızlıktır.

Ayrıca, son günlerde ölme, öldürme ve suikast ifadeleri sıkça dillendirilmeye başlanmıştır. Toplumsal ayrışmanın yaşandığı, kin ve nefretin körüklenmeye çalışıldığı içinde bulunduğumuz günlerde bu tarz söylemlerden kaçınılmalı ve ülkemizi kaosa sürükleme niyetinde olan karanlık odaklara fırsat verecek eylemlerden uzak durulmalıdır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.